Tilluftspaket Pax FMP
Rek. pris 515 kr
fr.500 kr
Se priset!
Välj variant

FMP
500 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tilluftspaket Pax FMP är ett set med kvadratisk frontkåpa och manuell spjällöppning. Detta är en komplett paketlösning för ventilmontage i yttervägg. Paketet innehåller väggventil med kvadratisk frontkåpa, väggrör Ø80 mm och ett vitt ytterväggsgaller. Med ett steglöst inställbart spjäll regleras ventilens luftöppning, via en spak.
Varumärke
PAXBeskrivning
Tilluftspaket Pax FMP är ett set med kvadratisk frontkåpa och manuell spjällöppning. Detta är en komplett paketlösning för ventilmontage i yttervägg. Paketet innehåller väggventil med kvadratisk frontkåpa, väggrör Ø80 mm och ett vitt ytterväggsgaller. Med ett steglöst inställbart spjäll regleras ventilens luftöppning, via en spak.
Det unika väggfästet, med bajonettinfattning mot ventilens innerdel, ger en mycket bra åtkomlighet vid rengöring och filterbyte. Levereras med ett effektivt och lättåtkomligt insektsfilter. Max väggtjocklek är 370 mm. Väggrören kan vid behov skarvas eller kapas för att passa vid tjockare respektive tunnare väggmått. Enkel ""Gör-det-själv-montering".
Recensioner
Marko MVerifierad köpare
för 4 år sedanfungerar som förväntats & enligt beskrivning
+ Snygg också!
Egenskaper
| Varumärke | PAX |
| Art.Nr. | 2601-7P |
| Kanaldimension | 100, 80 mm |
| Färg | Vit |
| Djup | 267, 308 mm |
| Höjd | 167 mm |
| Serie | FMP |
| Vikt | 0,5, 0,6 kg |
| Bredd | 157 mm |
| Typ | Tilluftspaket |



