Spegel Bathlife Skina

Skina

Beskrivning
Spegelns ram består av frostat glas som släpper igenom ljuset.
Dokument
Recensioner
För vitt ljus
Inget negativt än, ser bra ut och touch knappen är bra
Otroligt fin med fint ljus. Lätt att montera
Den gör sitt jobb. Prisvärd. Men är du ute efter ett mjukt ljus eller en spegel som du ska sminka (eller dyligt) dig framför. Så är inte denna rätt. Den lyser knappt upp rummet, endast bakåt mot vägg. Vi installerade den på en toalett på cirka 3 m2. Ger endast mysbelysning i väldigt vitt ljus.
Passar perfekt, vi är supernöjfa.
Mycket nöjd med spegeln
Det är Mycket bra
Bra snygg spegel
Jättefin spegel till bra pris, jättenöjd 👌
- Touch knappen på spegeln slutade fungera efter fyra dagar men började funka igen efter en vecka. Har nu lagt av helt och hållet. + snygg spegel.
Super snyggt badrummet blev.
Snygg spegel och den fungerar bra. Billig jämfört med andra speglar men det är också lite "kinakvalitet" på denna eftersom touchknappen sitter snett och det är inte helt korrekta måttangivelser i monteringsanvisningen. Bra att veta är att ingen elkabel medföljer. Lite kallt ljus men min vägg bakom spegeln är i en varm ton vilket kompenserar. Man får vad man betalar för och i stort sett är jag nöjd, den duger gott på gästtoan.
Jättefin! Bra ljus!
Är väldigt nöjd med spegeln i sin helhet. Ett minus är att om man bryter strömmen till spegeln så måste man sätta på ljuset igen genom att trycka på spegeln.
Den var så fin tusen tack🌹🌹
Allt var bra förutom på-knappen som är sned. Som tur var är den ju rund så det går att justera med skruvarna den hänger på.
Fästena på baksidan var ej ordentligt fastlimmade mot baksida spegel samt c/c mått var ej enligt bruksanvisning. 1cm fel.
Ok spegel. Gjorde som tidigare föreslagits och kopplade bort touchknappen. Bra om spegeln hade en knapp på elbilen på baksidan där man kan välja mellan att använda knappen på spegeln eller ej.
Snygg och bra ljus!
bara bra. Rekomenderas
Supersnygg och ger ett bra ljus. Det enda som är lite minus är att on/off knappen också lyser vilket stör lite.
tyckte om den typ av spegel
Mycket nöjd snabbt leverans
Bra ljus, funkar fint som komplement till taklampa, men även som mysbelysning på egen hand. Kallt ljus. Nackdel tycker jag är strömbrytaren på själva spegeln (massor av onödigt pillande på spegelytan) men vår elektriker lyckades koppla om den till strömbrytare på väggen istället.
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Serie | Skina |
| Färg | Vit |
| Bredd | 500, 600, 800, 1000, 1200 mm |
| Höjd | 500, 600, 800, 1000, 1200 mm |
| Belysning | Ja, LED |
| Eluttag | Nej |
| Diameter | 500, 600, 800, 1000, 1200 mm |
| Produkttyp | Spegel |
| Spänning | 240 V |
| Energieffektivitet | F |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 5000 K |
| Material | Pvc och glas |
| Form | Rund |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Ja |
| Effekt/prestanda | 15, 23, 12,5, 19,3, 25,5 W |
| Energiförbrukning | 15, 23, 12,5, 19,3, 25,5 kWh/1000h |
| Energiförbrukning | 15, 23, 12,5, 19,3, 25,5 kWh/år |
