Spegelskåp Svedbergs Sarek
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Sarek

Beskrivning
Övrigt
- Energieffektiv LED-belysning 3400 K
- EasyMount upphängning. Snabb, enkel och säker montering av spegelskåpet på väggen
- Enkel el-installation
- Två flyttbara glashyllor i härdat glas
- Eluttag i skåpets tak
- Platsbesparande spegelskåp med 12 cm djup
- Duradry lackprocess
- Svensktillverkad
- 10 års Garanti
- IP 44-certifierad
- Levereras färdigmonterad och tredjepartscertifierad el-komponenter
- Välj med eller utan tvättställsbelysning
Rengöring
Badrumsmöbler från Svedbergs är fukttåliga, men får inte överspolas med vatten. Undvik att placera dem direkt intill badkar eller dusch utan ordentlig duschavskärmning. Låt inte vatten bli kvar på ytorna, torka bort det så snart du kan. Rengör med milt rengöringsmedel och mjuk trasa.
Dokument
Recensioner
Ert mail 4/10 om vad jag tycker om spegelskåpet ni levererade 8/9. Jag vet inte eftersom jag inte fått upp det ännu, beroende på att er anlitade installatör inte klarat av att svara på mail eller telefonsamtal och meddelat någon tid för installation dessutom med ett flertal telefonsamtal till er kundtjänst som inte heller kunnat påverka installatören. Jag har därför avbeställt er installatör och fått kontakt med en ny installatör som inom kort kommer att montera upp skåpet och utföra installationen till en betydligt lägre kostnad än vad er installatör begärde. För övrigt ligger skåpet i vårt hem och liknar en byggarbetsplats inför min frus 80-årsdag. Mvh Bo
Snyggt och ändamålsenligt
Bra design och funktion.
Bra kvalitet. Svårt att justera dörrar och dörrspringa!
Enkelt att montera på väggen tydliga anvisningar.
Egenskaper
| Varumärke | Svedbergs |
| Art.Nr. | 224050S |
| Serie | Sarek |
| Färg | Brun Ask, Ek, Sand, Svart Ask, Vit |
| Bredd | 500, 550, 600, 800 mm |
| Utförande | Med Jordfelsbrytare, Utan Tvättställsljus, Med Tvättställsljus och Jordfelsbrytare, Med Tvättställsljus, Utan Jordfelsbrytare, Utan Jordfelsbrytare och Tvättställsljus |
| Höjd | 716 mm |
| Djup | 151 mm |
| Belysning | Ja, LED |
| Eluttag | Ja, Nej |
| IP-Klassning | IP44 |
| Typ | Spegelskåp |
| Energieffektivitet | F |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Spånskiva |
| Hyllor | 2 |
| Låda | Nej |
| Dimbar | Nej |
| Ljustemperatur | 3400 K |



