Tvättställsskåp Bathlife Eufori Valnöt1000 mm, Enkel
Rek. pris 11 599 kr
8 999 kr
4 499 krSpara 50 %Kampanj6 tim kvar!
Vald variant
Bredd:
1000 mm
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Eufori Valnöt
1000 mm, Enkel
4 499 kr
Förväntas åter i lager 2026-05-07
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Bathlife Eufori Valnöt är ett stilrent tvättställsskåp med tvättställ som ger en naturlig och varm känsla med sin trämönstrade yta. Skåpet är tillverkat av melaminbelagd MDF och det medföljande tvättstället är av vitt porslin. Skåpet ger snygg och smart förvaring i de två lådorna (4 lådor i bredd 1200 mm) som är mjukstängande.
Varumärke
BathlifeBeskrivning
Bathlife Eufori Valnöt är ett stilrent tvättställsskåp med tvättställ som ger en naturlig och varm känsla med sin trämönstrade yta. Skåpet är tillverkat av melaminbelagd MDF och det medföljande tvättstället är av vitt porslin. Skåpet ger snygg och smart förvaring i de två lådorna (4 lådor i bredd 1200 mm) som är mjukstängande.
Övre kanten på lådfronterna är snedställd för att lådorna ska vara lätta att öppna. Tvättställsskåp Eufori finns i flera olika bredder.
Möbeln levereras färdigmonterad inklusive porslinstvättställ och en kromad bottenventil.
OBS! Blandare ingår ej, finns att köpa till.
Rengöring
För att din möbel ska hålla sig i gott skick länge är det viktigt att du tar hand om den. Våra möbler är tillverkade i material som har god fuktbeständighet men ska ändå inte utsättas för vatten i stor utsträckning. Torka alltid bort vatten som hamnar på möbeln. Rengöring av våra möbler sker enklast med en fuktig trasa med eventuellt lite vanligt miljövänligt rengöringsmedel. Du ska undvika rengöringsmedel och produkter som innehåller slipmedel, syror, ammoniak, aceton eller andra kemikalier (såsom skurpulver, hårspray, hårfärg, bleknings-, hårborttagnings- och nagellackborttagningsmedel etc.). Skulle något av ovanstående hamna på möbeln bör detta omedelbart tas bort för att undvika skador. Undvik vassa verktyg i närheten av möbeln som kan skada ytskiktet.
Möbeln levereras färdigmonterad inklusive porslinstvättställ och en kromad bottenventil.
OBS! Blandare ingår ej, finns att köpa till.
Rengöring
För att din möbel ska hålla sig i gott skick länge är det viktigt att du tar hand om den. Våra möbler är tillverkade i material som har god fuktbeständighet men ska ändå inte utsättas för vatten i stor utsträckning. Torka alltid bort vatten som hamnar på möbeln. Rengöring av våra möbler sker enklast med en fuktig trasa med eventuellt lite vanligt miljövänligt rengöringsmedel. Du ska undvika rengöringsmedel och produkter som innehåller slipmedel, syror, ammoniak, aceton eller andra kemikalier (såsom skurpulver, hårspray, hårfärg, bleknings-, hårborttagnings- och nagellackborttagningsmedel etc.). Skulle något av ovanstående hamna på möbeln bör detta omedelbart tas bort för att undvika skador. Undvik vassa verktyg i närheten av möbeln som kan skada ytskiktet.
Dokument
Recensioner
Bulent CVerifierad köpare
för 0 månader sedanDet var snygg design och bra pris
+ snygg design
- lite kort
GabriellaVerifierad köpare
för 4 månader sedanFin struktur i ytan och stadigt byggt. Fin färg med ett rödbrunt valnötsmönster. Tyvärr ingen skena för upphängning men ett extra plus för att den kommer monterad och därför känns lite extra hållbar.
+ Välbyggd
+ Fin struktur och färg
- Hade gärna fått vara en upphängningsskena
- Väldigt svårt att hitta spegelskåp i valnöt som passar till
Edvins ByggVerifierad köpare
för 4 månader sedanEtt bra pris och fin kvalitét med snygg design.
+ Snygg och stilren design
- Saknar eluttag
KalleVerifierad köpare
för 5 månader sedanSladdrigt skåp. Kommer förmodligen inte sitta permanent med tanke på kvalitén. Känns billig.
- Känns billig
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 401410253 |
| Serie | Eufori |
| Färg | Valnöt |
| Bredd | 1000 mm |
| Höjd | 500 mm |
| Djup | 460 mm |
| Tvättställ | Enkel |
| Material Tvättställ | Porslin |
| Färg Tvättställ | Vit |
| Placering Tvättställ | Centrerad |
| Belysning | Nej |
| Lucka | Nej |
| Handtag | Nej |
| Blandare | Nej |
| Eluttag | Nej |
| Typ | Tvättställsskåp |
| Antal lådor | 2 |
| Hål för Blandare | Ja |
| Bottenventil | Ja |
| Ytbehandling | Melaminbelagd |
| Material | Mdf |
| Låda | Ja |
| Mjukstängande | Ja |
| EAN-nr | 7330027174143 |







