Frotté Borganäs of Sweden Basic 30x50 cm
Lägsta totalpris 78:-
fr.39 kr/stVälj variant

Basic 30x50 cm
2 st / 78 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
Borganäs of SwedenBeskrivning
Slät frotté från Borganäs of Sweden med snygga vävda bårder. Finns i olika färger.
Borganäs Basic frotté är en slät öglefrotté. Handduken har hängare på kortsidorna samt ett klassiskt mönster i form av vävda bårder nedtill. Basic frotté har god absorptionsförmåga.
Recensioner
Tor Wikgren-ErheimVerifierad köpare
för 6 år sedanSmidig frotte, lagom tjock och bra med liten storlek som behövs inland!
Egenskaper
| Varumärke | Borganäs of Sweden |
| Färg | Grå, Grön, Marinblå, Mellanblå, Rosa, Röd, Sand, Svart, Vit |
| Material | 100% bomull |
| Serie | Basic |
| Längd | 50 cm |
| Vikt | 0,07 kg |
| Bredd | 30 cm |
| Certifiering | OEKO-TEX, Certifikatnr: 12.HBD.07791 |

