Frotté Borganäs of Sweden Basic 90x150 cm
fr.349 kr
Se priset!
Välj variant

Basic 90x150 cm
349 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
Borganäs of SwedenBeskrivning
Slät frotté från Borganäs of Sweden med snygga vävda bårder. Finns i olika färger.
Borganäs Basic frotté är en slät öglefrotté. Handduken har hängare på kortsidorna samt ett klassiskt mönster i form av vävda bårder nedtill. Basic frotté har god absorptionsförmåga.
Egenskaper
| Varumärke | Borganäs of Sweden |
| Färg | Brun, Grå, Grön, Marinblå, Mellanblå, Rosa, Röd, Sand, Svart, Vit |
| Mått | 90x150 cm |
| Material | Bomull |
| Serie | Basic |
| Produkttyp | Handduk |
| Längd | 150 cm |
| Vikt | 0,68 kg |
| Bredd | 90 cm |
| Certifiering | OEKO-TEX, Certifikatnr: 12.HBD.07791 |

