Handduksstång Pressalit Style Enkel 610 mmBorstad stål
496 kr
489 krSänkt pris!
Vald variant
Färg:
Borstat Stål
LimLim Pressalit Style
119 kr
Style Enkel 610 mm
Borstad stål
489 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Elegant handduksstång ifrån Pressalit av stål med dold fästning. Finns i olika färger, samt som enkel och dubbel stång.
Varumärke
PressalitBeskrivning
Elegant handduksstång ifrån Pressalit av stål med dold fästning. Finns i olika färger, samt som enkel och dubbel stång.
Låt elegansen och din personliga stil skina igenom med Pressalit Style. De långa, eleganta och grafiska silhuetterna ger dig ett spännande uttryck i badrummet som inte bara är ett estetiskt lyft - utan visar även att du har fattat ett aktivt beslut om att låta extraordinär dansk design ingå i din heminredning.
Produkterna är enkla att montera med antingen medföljande skruvar eller med lim som kan köpas till.
Rengöring
Använd vanligt såpvatten. Du ska inte använda rengöringsmedel som innehåller klor eller slip- och etsmedel. Skölj av med rent vatten, och torka av med en mjuk trasa.
Produkterna är enkla att montera med antingen medföljande skruvar eller med lim som kan köpas till.
Rengöring
Använd vanligt såpvatten. Du ska inte använda rengöringsmedel som innehåller klor eller slip- och etsmedel. Skölj av med rent vatten, och torka av med en mjuk trasa.
Egenskaper
| Varumärke | Pressalit |
| Art.Nr. | PR10500 |
| Yta | Högblank |
| Bredd | 83 mm |
| Längd | 610 mm |
| Montering | Skruvas eller limmas |
| Färg | Borstat Stål |
| Höjd | 24 mm |
| Vikt | 0,45 kg |
| Typ | Handduksstång |
| Material | Rostfritt stål AISI 304/Zamak |
| Garanti | 2 år |
| Serie | Style |
| RSK-nr | 8755158 |
| EAN-nr | 5708590375038 |




