Tandborstmugg Kleine Wolke DashBlå
200 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tandborstmugg i serien Dash från Kleine Wolke. Tillverkad i polyresin. Ska inte diskas i diskmaskin.
Varumärke
Kleine WolkeBeskrivning
Tandborstmugg i serien Dash från Kleine Wolke. Tillverkad i polyresin. Ska inte diskas i diskmaskin.
Ej diskmaskin.
Recensioner
Dan ZVerifierad köpare
för 2 månader sedanDenna tandborstmuggar motsvarade inte mina förväntningar. Jag valde den av två skäl. Den var minst 11 cm hög och den var av plast. Tyvärr var den av en sådan typ av plats som var för hård för att ha som tandborstmugg. Jag anser att en tandborstmugg måste vara gjord av mjukt material eftersom för hårt material kan skada emailjen på tvättstället om man råkar tappa den. Detta har förekommit hos oss tidigare då någon råkat tappa föremål av porslin eller glas så att det blivit sprickor i tvättstället som sedan har behövt bytas ut. Varför är det så svårt att förstå detta? En tandborstmugg måste vara av mjukt material.
+ Tillräckligt hög
- För hård
Egenskaper
| Varumärke | Kleine Wolke |
| Art.Nr. | 8667754852 |
| Bredd | 75 mm |
| Längd | 110 mm |
| Produkttyp | Badrumstillbehör |
| Material | Polyresin |
| Serie | Dash |
| Färg | Blå |
| Diameter | 7,5 cm |
| EAN-nr | 4004478350144 |
