Bastudörr Hietakari Bläk Paris Glasdörr
fr.8 935 kr
fr.7 145 krSpara 20 %Kampanj37 tim kvar!
Välj variant

Bläk Paris Glasdörr
7 145 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Bastudörr Hietakari Bläk Paris är en glasdörr med svarta beslag och svart profil och spröjs på dörrbladet. Ifall dörren används för bastu, rekommenderas öppningen att vara 2000 mm hög, ifall till annat utrymme rekommenderas öppningen vara 1910 mm hög.
Varumärke
HietakariBeskrivning
Bastudörr Hietakari Bläk Paris är en glasdörr med svarta beslag och svart profil och spröjs på dörrbladet. Ifall dörren används för bastu, rekommenderas öppningen att vara 2000 mm hög, ifall till annat utrymme rekommenderas öppningen vara 1910 mm hög.
Dörren utrustas med gångjärn som kan vändas 90 grader utåt samt inåt. Produkten kan även beställas enligt skräddarsydda mått via Bygghemmas kundtjänst.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hietakari |
| Bredd | 700, 800, 900 mm |
| Djup | 19,2 mm |
| Höjd | 1885 mm |
| Vikt | 32, 36, 39 kg |
| Profil | Svart |
| Bredd | 70, 80, 90 cm |
| Glastyp | Klarglas, Rökfärgat glas |
| Serie | Bläk Paris |
| Produkttyp | Bastudörr |
| Justerbar | 1-2 mm |
| Handtag | Kort metallhandtag |
| Hängning | Vändbar |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Glastjocklek | 8 mm |
| Storlek | 700x1885x19,2, 800x1885x19,2, 900x1885x19,2 mm |

