Bastudörr Hietakari Bläk Tokyo Glasdörr
fr.7 785 kr
fr.6 225 krSpara 20 %Kampanj
Välj variant

Bläk Tokyo Glasdörr
6 225 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Bastudörr Hietakari Bläk Tokyo är en glasdörr med svarta beslag och svart profil och spröjs på dörrbladet för bastu eller annan dörröppning. Ifall dörren används för bastu, rekommenderas öppningen att vara 2000 mm hög, ifall till annat utrymme rekommenderas öppningen vara 1910 mm hög.
Varumärke
HietakariBeskrivning
Bastudörr Hietakari Bläk Tokyo är en glasdörr med svarta beslag och svart profil och spröjs på dörrbladet för bastu eller annan dörröppning. Ifall dörren används för bastu, rekommenderas öppningen att vara 2000 mm hög, ifall till annat utrymme rekommenderas öppningen vara 1910 mm hög.
Dörren utrustas med gångjärn som kan vändas 90 grader utåt samt inåt. Produkten kan även beställas enligt skräddarsydda mått via Bygghemmas kundtjänst.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hietakari |
| Art.Nr. | 671-91-0-700H |
| Bredd | 700, 800, 900 mm |
| Djup | 19,2 mm |
| Höjd | 1885 mm |
| Vikt | 30, 34, 37 kg |
| Profil | Svart |
| Glastyp | Klarglas, Rökfärgat glas |
| Serie | Bläk Tokyo |
| Typ | Bastudörr |
| Justerbar | 1-2 mm |
| Handtag | Kort metallhandtag |
| Hängning | Vändbar |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Glastjocklek | 8 mm |
| Storlek | 700x1885x19,2, 800x1885x19,2, 900x1885x19,2 mm |

