Bastudörr Sauna Sweden Aluminium
fr.11 799 kr
Välj variant

Aluminium
11 799 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
Sauna SwedenBeskrivning
Bastudörr i fin design ifrån Sauna Sweden med Aluminiumkarm.
Alla Sauna Swedens bastudörrar är i härdat glas, det är väldigt positivt då dörren är väldigt tålig när den sitter på plats. Men vid montering är glaset väldigt skört, då den lätt kan gå i tusen bitar om kanten på glaset stöter i hårt underlag.
OBS! Se till så att du har ca 30-70 mm högre mått i dörrhålet än vad karmens mått är. Det är för att få in luft under dörren.
OBS! Se till så att du har ca 30-70 mm högre mått i dörrhålet än vad karmens mått är. Det är för att få in luft under dörren.
Egenskaper
| Varumärke | Sauna Sweden |
| Bredd | 700 mm |
| Djup | 70 mm |
| Längd | 2000 mm |
| Montering | Höger/vänsterhängd |
| Vikt | 35 kg |
| Bredd | 70 cm |
| Glastyp | Bronsfärgat glas, Klarglas |
| Produkttyp | Bastudörr |
| Material | Aluminium |

