Bastufönster Tylö 6H 506x1866 mm
fr.5 684 kr
Sänkt pris!på utvalda
Välj variant
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Bastufönster 6H 506x1866 mm från Tylö är ett stilrent bastufönster som skapar rymd i din bastu. Som världens ledande bastutillverkare erbjuder Tylö potentialen att skapa din drömbastu. Genom att öppna upp bastun med ett glasparti ökar känslan av utrymme och ljusmängden ökar välbefinnandet. Eftersom tillverkningen sker i Tylös fabriker klarar fönstret alla tuffa krav på säkerhet. Fönstret är gjort av 6 mm säkerhetsglas med en träram.
Varumärke
TylöBeskrivning
Bastufönster 6H 506x1866 mm från Tylö är ett stilrent bastufönster som skapar rymd i din bastu. Som världens ledande bastutillverkare erbjuder Tylö potentialen att skapa din drömbastu. Genom att öppna upp bastun med ett glasparti ökar känslan av utrymme och ljusmängden ökar välbefinnandet. Eftersom tillverkningen sker i Tylös fabriker klarar fönstret alla tuffa krav på säkerhet. Fönstret är gjort av 6 mm säkerhetsglas med en träram.
Detta fönster finns att köpa i olika utföranden. Varianterna med ventilationshål har en värmeplåt och har ventilationshål inbyggt i glaset.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Tylö |
| Utförande | Med Ventilationshål, Utan Ventilationshål |
| Bredd | 506 mm |
| Djup | 92 mm |
| Höjd | 1866 mm |
| Glastyp | Bronsglas, Klarglas |
| Produkttyp | Bastufönster |
| Material | Asp, Gran |
