Infraröd Bastu Tylö Infrakabin T810H
Rek. pris 28 195 kr
fr.24 500 kr
fr.24 495 krSänkt pris!
Välj variant
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
TylöBeskrivning
Infraröd Bastu Tylö Infrakabin T810H för 1 person med låg EMR.
Njut av hälso- och hälsofördelarna med värme från din egen infraröda kabin. Kabinen levereras med en rad standardfunktioner i toppklass, såsom smart kontrollpanel, val av panelfärger, färgterapi och mer. Njut av den avkoppling och återhämtning du längtat efter. Slå på kabinen. Stäng nu av från omvärlden. Färgterapi i alla modeller.
EvenHeat-paneler för täckning av hela kroppen. Tillverkad i härdat 6mm klart säkerhetsglas. Insida av bastun är klädd i Hemlockträ. De infraröda panelerna är tillgängliga i svart och grått.
Egenskaper
- Manöverpanel med pekskärm med WIFI mottagning för styrning av tid, temperatur, belysning, färgterapi och ljudsystem
- LED-ljus under lave och ovan IR paneler
- 2 stycken högtalare som styrs via Bluetooth, ingår
- Carbonpaneler vid rygg, sida, ben och fot
Installation
- Ansluts enkelt med standard stickkontakt. 230V jordat eluttag, sladdlängden är 2m
- Vid installation krävs det 10cm extra i höjd
EvenHeat-paneler för täckning av hela kroppen. Tillverkad i härdat 6mm klart säkerhetsglas. Insida av bastun är klädd i Hemlockträ. De infraröda panelerna är tillgängliga i svart och grått.
Egenskaper
- Manöverpanel med pekskärm med WIFI mottagning för styrning av tid, temperatur, belysning, färgterapi och ljudsystem
- LED-ljus under lave och ovan IR paneler
- 2 stycken högtalare som styrs via Bluetooth, ingår
- Carbonpaneler vid rygg, sida, ben och fot
Installation
- Ansluts enkelt med standard stickkontakt. 230V jordat eluttag, sladdlängden är 2m
- Vid installation krävs det 10cm extra i höjd
Egenskaper
| Varumärke | Tylö |
| Bredd | 913 mm |
| Djup | 913 mm |
| Höjd | 1938 mm |
| Färg | Grå, Svart |
| Vikt | 126 kg |
| Serie | T |
| Produkttyp | Infraröd Bastu |
| Material | Hemlock-trä/säkerhetsglas |
| Effekt/prestanda | 1350 W |
