Blandarfäste Gustavsberg 160/40 cc BlyfriMattsvart
Rek. pris 2 671 kr
1 499 kr
1 419 krSänkt pris!
Vald variant
Färg:
Mattsvart

160/40 cc Blyfri
Mattsvart
1 419 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
GustavsbergBeskrivning
Blandarfäste Gustavsberg 160/40 cc i förkromad eller mattsvart mässing.
Övrigt
- Blyfri - Innehåller mindre än 0,1% bly
- Kan vändas upp eller ner
- För utanpåliggande rördragning 40cc till 160cc och anslutning M26x1,5
Rengöring
För att rengöra produkten så torka den med en mjuk ren trasa. Rengör regelbundet förkromade och anodiserade ytor med flytande, pH-neutrala, rengöringsmedel eller tvållösning. Torka av efteråt med en mjuk, torr duk. Om du trots allt skulle få kalkavlagringar: Använd vanlig hushållsättika och skölj noga med vatten.
- Blyfri - Innehåller mindre än 0,1% bly
- Kan vändas upp eller ner
- För utanpåliggande rördragning 40cc till 160cc och anslutning M26x1,5
Rengöring
För att rengöra produkten så torka den med en mjuk ren trasa. Rengör regelbundet förkromade och anodiserade ytor med flytande, pH-neutrala, rengöringsmedel eller tvållösning. Torka av efteråt med en mjuk, torr duk. Om du trots allt skulle få kalkavlagringar: Använd vanlig hushållsättika och skölj noga med vatten.
Egenskaper
| Varumärke | Gustavsberg |
| Art.Nr. | GB41102873053 |
| Typ | Blandarfäste |
| Färg | Mattsvart |
| Bredd | 36 mm |
| Djup | 51 mm |
| CC-mått | 160 mm |
| Längd | 192 mm |
| Garanti | 2 år |
| Material | Mässing |
| Rördragning | Utanpåliggande |
| RSK-nr | 8267022 |
| EAN-nr | 7391530086774 |



