Blandarfäste Noro Premium Dold
fr.970 kr
utvalda påKampanj
Välj variant

Premium Dold
970 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Blandarfäste Noro Premium Dold är ett blyfritt blandarfäste avsett för dold rördragning. Fästet är anpassat efter de nya branschreglerna 2021, med plats för tätskikt.
Varumärke
NoroBeskrivning
Blandarfäste Noro Premium Dold är ett blyfritt blandarfäste avsett för dold rördragning. Fästet är anpassat efter de nya branschreglerna 2021, med plats för tätskikt.
Blandarfästet finns i flera utföranden.
Rengöring
Ta dagligen bort tvål- och kalkrester med en fuktig trasa. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom de kan göra bestående skada på förkromning, lackering, förgyllning etc.
Rengöring
Ta dagligen bort tvål- och kalkrester med en fuktig trasa. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom de kan göra bestående skada på förkromning, lackering, förgyllning etc.
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Art.Nr. | 310070N |
| Serie | Premium |
| Typ | Blandarfäste |
| Färg | Borstad Mässing, Svart |
| Höjd | 54 mm |
| Bredd | 210 mm |
| Djup | 33, 34 mm |
| CC-mått | 150, 160 mm |
| Montering | Skruvas |
| Material | Zink, Blyfri AZH-mässing |
| Yta | Matt |
| Anslutning | G20 15PEX, G20 16PEX, M26X1,5 15PEX, M26X1,5 16PEX |
