Duschblandare Bathlife Brusa
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Brusa

Beskrivning
- Varmvatten: min 50 grader-max 90 grader
- Kallvatten: min 4 grader-max 25 grader
- Arbetstryck: 50-1000 kpa
- Rekommenderat tryck: 100-600 kpa
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Bathlifes mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Dokument
Recensioner
Snygg och fungerar perfekt
Perfekt 👌 jag är jättenöjd
Bra blandare till bra pris
Den såg bra ut
Rörmokaren ville inte installera den eftersom den inte uppfyller standardkrav el är godkänd av försäkringsbolag.
Snygg och billig
Väldigt fin, är som förväntad, snabb leverans.
Håller inte tätt! Den läcker🤢🤢
Kanon bra blandare. Har haft likadan innan
Lite svår att reglera vattenflödet på annars snygg och bra.
Snygg och fungerar perfekt. Lätt att montera och använda.
Hej, den var ok.
Snyggt med svart till duschkabinen.
Fungerar bra,tar liten plats samt lättmonterad.
Fin blandare som verkar vara i fin kvalité
Smidig och snygg design.
En stilren och smidig blandare.
Väldigt fin. Dock något irriterande att bathlifes logga är mitt på blandaren.
Bra produkt som fungerar perfekt.
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | BRU 011 MDE PKPK CSB |
| Serie | Brusa |
| Typ | Duschblandare |
| Färg | Krom, Matt Svart, Mässing |
| Höjd | 60 mm |
| Grepp | Tvågreppsblandare |
| Bredd | 298, 305 mm |
| Djup | 89 mm |
| Vikt | 2,3 kg |
| CC-mått | 150, 160 mm |
| Montering | För vägg |
| Utlopp | Nedåt |
| Duschanslutning | G 1/2 |
| Handdusch | Nej |
| Termostat | Ja |
| Takdusch | Nej |

