Tvättställsblandare FM Mattsson 9000E för Tvättrännor
Rek. pris 3 558 kr
1 827 kr
Se priset!
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

9000E för Tvättrännor
1 827 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tvättställsblandare avsedd för montering på tvättbänkar. Tvättställsblandaren är speciellt anpassad för tuffa miljöer som tvättrum, tvättstugor och städutrymmen.
Varumärke
FM MattssonBeskrivning
Tvättställsblandare avsedd för montering på tvättbänkar. Tvättställsblandaren är speciellt anpassad för tuffa miljöer som tvättrum, tvättstugor och städutrymmen.
Övrigt:
- ECOSAFE blandare.
- Kallstartsfunktion.
- Mjukstängande med keramisk avstängning.
- Inbyggd, lätt omställbar flödesbegränsning och temperaturspärr.
- Fast pip.
- Med Soft PEX-rör.
- Längd anslutningsrör: 410 mm.
- Håltagning: Ø32–36 mm.
- Ytterdiameter fot Ø52 mm.
- Piputsprång: 162 mm.
- ECOSAFE blandare.
- Kallstartsfunktion.
- Mjukstängande med keramisk avstängning.
- Inbyggd, lätt omställbar flödesbegränsning och temperaturspärr.
- Fast pip.
- Med Soft PEX-rör.
- Längd anslutningsrör: 410 mm.
- Håltagning: Ø32–36 mm.
- Ytterdiameter fot Ø52 mm.
- Piputsprång: 162 mm.
Dokument
Recensioner
Louise AVerifierad köpare
för 5 år sedanPerfekt för vårt mini-handfat på gästtoaletten. Eftersom handfatet är litet behöver vattenstrålens utflöde vara högre upp för att man ska få plats med händerna utan att de krockar med handfatet. Och ändå ser den inte överdimensionerad ut, som en köksblandare skulle gjort, utan det ser snyggt ut. Vredet är möjligen lite onödigt stort, det sticker ut så att man ofta råkar nudda det när man tvättar händerna.
Egenskaper
| Varumärke | FM Mattsson |
| Art.Nr. | 8118-0000 |
| Serie | 9000E |
| Produkttyp | Tvättställsblandare |
| Färg | Krom |
| Höjd | 264 mm |
| Bottenventil | Nej |
| Piputsprång | 162 mm |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Svängbar Pip | Ja |
| Anslutning Vatten | Ø10 mm |
| Funktion | Ecosafe |
| RSK-nr | 8457686 |
| EAN-nr | 7319048118015 |

