Duschdörr Bathlife Mångsidig Rak Dörr Delvis Frostat Glas

Mångsidig Rak Dörr Delvis Frostat Glas

Beskrivning
Alla delar i serien MÅNGSIDIG går att kombinera med varandra, vilket gör att du kan bygga om ditt duschhörn om du skulle vilja. Delarna är dessutom helt vändbara och roterbara och passar på valfri sida. Välj en eller flera delar i den längd du vill ha och kombinera fritt. Alla väggarna går att beställa som enskilda väggar eller byggas ihop som duschhörn.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Vårt mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Dokument
Recensioner
Snabb & bra leverans, Alla grejjer kom i perfekt skick & lätt att montera!
Bra och gedigen duschvägg som blev som vi tänkt. Måste klaga på leveransen, emballaget var hur misshandlat som helst. T.o.m chauffören tyckte att så gör man inte och hade anmält redan innan leverans till mig. Men innehållet var ok som tur var.
Fantastiskt bra pris på kampanj. Fungerar som de ska. Jag har av erfarenhet insett att frostat glas ser snyggare ut och är lättare att hålla rent. Kalkavlagringar syns inte på samma sätt som på klarglas.
Lätt att montera och verkar hålla hög genomgående hög kvalitet. Enkelt att beställa via hemsidan och snabbleverans. Bra information kring leveranstiden. Att priset dessutom var mycket konkurrenskraftigt, gjorde det hela ännu trevligare. Blir inte bättre än så!
Bra storlek , gott om plats. Vi valde raka dörrar för att utrymmet inte skulle bli trångt. Snyggt med det delvist frostade glaset. Rekommenderas verkligen.
Lätt att få upp, tar inte plats.
Mina duschdörrar fungerar utmärkt! Inget att klaga på alls.
Fungerar kanon. Kunde kanske varit något tydligare lägen. Bra pris
Fungerar bra. Ena dörren knarrar dock lite.
Bra produkt! Nöjd kund.
Hade fått så otroligt nog av att det blöta kalla duschdraperiet hela tiden drogs mot kroppen. En glasdörr är då att föredra och som vanligt så hittar man ju naturligtvis en passande, och vart om inte hos Bygghemma.se.
Har funkat bra, inget fel
Prisvärd och funktionell
Jättenöjd med vår nya duschhörna! Snygg och praktisk när den är delvis frostad.
Nöjd med dörrar. Klena skruvar för fastsättning av väggskenor och dörrpartier.
nöjd passa bra
Mycke bra dörrar, prisvärda och fyllde sin funktion med att vara vikbara åt båda håll.
Jättefina dörrar. MEN otroligt dålig beskrivning/manual över hur man sätter upp dem. Ni borde ta lärdom av IKEA. Jag ringde kundtjänst tre gånger (!!!) i min förtvivlan över hur jag skulle få ihop allt och fick olika svar varje gång. Förutom fästet av dörrarna på väggen, fanns två stycken skenor (?) med. Inget fanns i beskrivningen om dessa. Vid det tredje samtalet med er kundservice fick jag beskedet att jag skulle slänga skenorna. Jag tycker detta är underligt att det finns grejor med i paketet som inte har någon funktion och inte ska användas!!
Enkelt montage, men skruvarna som håller glasdörren i skenan är något klena för ändamålet.
hålen mellan dörr och väggskena stämde dåligt
stilren funktionell bra lättmonterat mindre bra gångjärnen alldeles för plastiga undrar hur länge de kommer hålla.
känner mig jätte nöjd blev snyggt
Mest för pengarna!
Bra o lätt dörr. Fint utförande.
Helt perfekt och fin. Vet ej hur den var att montera då det gjordes av hantverkare.
Snygg design bra pris, enkel montage
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | MSG 070S1E ZTALB |
| Bredd | 700, 800, 900, 1000 mm |
| Höjd | 1900 mm |
| Serie | Mångsidig |
| Färg | Nickel |
| Blandare | Nej |
| Profil | Blank aluminium |
| Vikt | 24, 21,2, 26,8, 29,5 kg |
| Glastyp | Delvis frostat glas |
| Hängning | Vänster/Höger |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Mot Vägg |
| Form | Rak |
| Ställbar | Ja |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Justerbar | 1000-1010, 700-710, 800-810, 900-910 mm |

