Duschdörr Duschbyggarna Swing Design700, Rostfri look, Frostat glas, Höger
11 800 kr
8 850 krSpara 25 %Kampanjtom 30/4
Vald variant
Storlek:
700 mm
Glastyp:
Frostat glas
Profil:
Rostfritt
Utförande:
Höger

Swing Design
700, Rostfri look, Frostat glas, Höger
8 850 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschdörr Swing Design från Duschbyggarna är gjord av 6 mm härdat säkerhetsglas med stilren design. Denna dusch passar finsmakaren som söker något utöver det vanliga. Dörren kan svängas både inåt och utåt. Den levereras med släplist, lyftgångjärn som gör att dörren höjs då de svängs vilket kan kompensera för olika golvnivåer samt Briljant glasbehandling som underlättar rengöringen av ditt duschglas genom att färre vattendroppar stannar kvar på glaset efter avslutad dusch.
Varumärke
DuschbyggarnaBeskrivning
Duschdörr Swing Design från Duschbyggarna är gjord av 6 mm härdat säkerhetsglas med stilren design. Denna dusch passar finsmakaren som söker något utöver det vanliga. Dörren kan svängas både inåt och utåt. Den levereras med släplist, lyftgångjärn som gör att dörren höjs då de svängs vilket kan kompensera för olika golvnivåer samt Briljant glasbehandling som underlättar rengöringen av ditt duschglas genom att färre vattendroppar stannar kvar på glaset efter avslutad dusch.
Komplettera med ett snyggt duschset eller takduschset.
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Duschbyggarna |
| Art.Nr. | 604_70RFH |
| Typ | Duschdörr |
| Storlek | 700 mm |
| Bredd | 700 mm |
| Glastyp | Frostat glas |
| Profil | Rostfritt |
| Höjd | 1913 mm |
| Serie | Design |
| Vikt | 20 kg |
| Utförande | Höger |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Nisch/Mot vägg |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 6 mm |


