Duschdörr Sunwind KiaraBredd: 800 mm
Rek. pris 2 690 kr
2 431 kr
2 199 krSänkt pris!Spara 232 kr

Kiara
Bredd: 800 mm
2 199 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Duschdörr Sunwind Kiara är en solid duschdörr i 6 mm härdat glas. Med svarta profiler ger Kiara duschdörrar ett elegant utseende i badrummet.
Varumärke
SunwindBeskrivning
Duschdörr Sunwind Kiara är en solid duschdörr i 6 mm härdat glas. Med svarta profiler ger Kiara duschdörrar ett elegant utseende i badrummet.
Övrigt
- Enkel montering
- 6 mm härdat, klart glas
- Kan placeras, vändas och roteras, på valfri sida
- Dörrarna kan fällas inåt eller utåt
Alla duschdörrar i Aurora-serien passar till varandra. Dörrarna kan antingen användas ensamma mot väggen, men kombinera gärna två duschdörrar med olika mått, eller välj ett färdigt set med två olika dörrar.
Dörrarna kan också öppnas 180 grader och har häv/sänk funktion.
Höjden är 190 cm för alla dörrar.
- Enkel montering
- 6 mm härdat, klart glas
- Kan placeras, vändas och roteras, på valfri sida
- Dörrarna kan fällas inåt eller utåt
Alla duschdörrar i Aurora-serien passar till varandra. Dörrarna kan antingen användas ensamma mot väggen, men kombinera gärna två duschdörrar med olika mått, eller välj ett färdigt set med två olika dörrar.
Dörrarna kan också öppnas 180 grader och har häv/sänk funktion.
Höjden är 190 cm för alla dörrar.
Egenskaper
| Varumärke | Sunwind |
| Art.Nr. | 671804 |
| Typ | Duschdörr |
| Bredd | 800 mm |
| Djup | 8 mm |
| Höjd | 1900 mm |
| Serie | Kiara |
| Färg | Svart |
| Blandare | Nej |
| Profil | Svart |
| Vikt | 28,5 kg |
| Glastyp | Klarglas |
| Placering | Vägg |
| Form | Rak |
| Handdusch | Nej |
| Antal Dörrar | 1 st |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Takdusch | Nej |
| EAN-nr | 7028640078442 |
