Duschhörn Arrow Corner KlarglasH 1900xB 800xL 800
8 676 kr
Vald variant
Storlek (mm):
800x800
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
TakduschsetTakduschset Arrow Hönö 160 cc
2 929 kr
Corner Klarglas
H 1900xB 800xL 800
8 676 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Arrow Corner är en rak duschhörna i klarglas bestående av 2 st inåt- och utåtgående duschdörrar med silverblanka väggprofiler, lyftgångjärn som lyfter 6 mm och magnetlåsstägning. Duschväggarna är vändbara vän/hög och ställbara 20 mm i sidled. Dessutom medföljer distansbrickor med tjockleken 2 respektive 5 mm vilket gör justering i höjdled möjlig. Vattenavvisande släplister mot golv medföljer. Rörgenomdragning i väggprofilerna är möjligt upp till 45mm från vägg.
Varumärke
ArrowBeskrivning
Arrow Corner är en rak duschhörna i klarglas bestående av 2 st inåt- och utåtgående duschdörrar med silverblanka väggprofiler, lyftgångjärn som lyfter 6 mm och magnetlåsstägning. Duschväggarna är vändbara vän/hög och ställbara 20 mm i sidled. Dessutom medföljer distansbrickor med tjockleken 2 respektive 5 mm vilket gör justering i höjdled möjlig. Vattenavvisande släplister mot golv medföljer. Rörgenomdragning i väggprofilerna är möjligt upp till 45mm från vägg.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Arrow |
| Produkttyp | Duschhörn |
| Storlek | 800x800 mm |
| Bredd | 800 mm |
| Längd | 800 mm |
| Höjd | 1900 mm |
| Serie | Corner |
| Profil | Aluminium |
| Vikt | 51,12 kg |
| Justerbar | 785-810 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Hörn |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 6 mm |
