Duschhörn Bathlife Mångsidig Rak Dörr + Rak DörrDörr 700 mm + Dörr 700 mm
Rek. pris 7 349 kr
5 699 kr
Vald variant
Storlek:
Rak Dörr 700 mm + Rak Dörr 700 mm

Mångsidig Rak Dörr + Rak Dörr
Dörr 700 mm + Dörr 700 mm
5 699 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Duschhörn Mångsidig Rak dörr + rak dörr är en duschhörna med dörrar i 6 mm härdat glas som håller hög kvalitet och passar in i alla badrum. Med gummilist nedtill och infällbara dörrar sparar duschhörnan plats i mindre badrum och utrymmen. Gångjärnen är lyftgångjärn. Alla delar i MÅNGSIDIG serien passar med varandra. Dessutom är de helt vänd och roterbara och passar på valfri sida. Välj helt enkelt en eller flera delar i den längd du önskar och kombinera fritt. Alla väggarna går att beställa som enskilda väggar eller byggas ihop som duschhörn. Välj mellan 700, 800, 900 eller 1000 mm bredd. Höjden är 1900 mm för alla väggarna.
Varumärke
BathlifeBeskrivning
Duschhörn Mångsidig Rak dörr + rak dörr är en duschhörna med dörrar i 6 mm härdat glas som håller hög kvalitet och passar in i alla badrum. Med gummilist nedtill och infällbara dörrar sparar duschhörnan plats i mindre badrum och utrymmen. Gångjärnen är lyftgångjärn. Alla delar i MÅNGSIDIG serien passar med varandra. Dessutom är de helt vänd och roterbara och passar på valfri sida. Välj helt enkelt en eller flera delar i den längd du önskar och kombinera fritt. Alla väggarna går att beställa som enskilda väggar eller byggas ihop som duschhörn. Välj mellan 700, 800, 900 eller 1000 mm bredd. Höjden är 1900 mm för alla väggarna.
Dokument
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 40728511 |
| Typ | Duschhörn |
| Storlek | Rak Dörr 700 mm + Rak Dörr 700 mm |
| Djup | 700 mm |
| Höjd | 1900 mm |
| Serie | Mångsidig |
| Färg | Nickel |
| Profil | Aluminium |
| Justerbar | 700-710 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Hörn |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 6 mm |



