Duschhörn Bathlife Mitt svart
7 999 kr
3 999 krSpara 50 %Kampanj67 tim kvar!
Rördragningsprofil2 st Rördragningsprofil Påbyggnad Bathlife Svart Aluminium
365 krDuschkorgDuschkorg Bathlife Reda Svart
449 kr
Mitt svart
3 999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
BathlifeBeskrivning
Duschhörn Bathlife Mitt med profil i svart aluminium och härdat säkerhetsglas.
Duschhörna Mitt är inte beroende av att placeras i en hörna utan den stora fördelen är att den ska placeras mitt på en vägg. Dörrarna kan fällas utåt och inåt. Gångjärnen har lyftgångjärn och gummilist i botten medföljer. Glaset är härdat och profilerna i aluminium, välj mellan svarta eller kromade profiler.Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Vårt mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Dokument
Recensioner
MarkkuVerifierad köpare
för 1 månad sedanbar och billig
Peter FVerifierad köpare
för 2 år sedanknepig att montera
Thomas LVerifierad köpare
för 2 år sedanSnabb frakt och väldigt lätt att montera
+ Lätt monterad
- Golvlisten krullar sig och det kommer innebära att smuts samlas
Anette BVerifierad köpare
för 5 år sedanBra väggar som tar lite plats när man viker ihop dem. Först tyckte jag det kändes trångt men har vant mig nu
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 401014245 |
| Produkttyp | Duschhörn |
| Storlek | 910x780 mm |
| Bredd | 910 mm |
| Längd | 780 mm |
| Höjd | 1900 mm |
| Serie | Mitt |
| Profil | Aluminium |
| Vikt | 35 kg |
| Glastyp | Klarglas |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Mot vägg |
| Form | Rund |
| Glastjocklek | 6 mm |
| EAN-nr | 7330027151786 |









