Duschhörn Bathlife Vikbar Rak
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Vikbar Rak

Beskrivning
Dokument
Recensioner
Stabil o vacker. Duschhörnan passade jättebra med sina vikdörrar i vårt lilla badrum.
Fungerar utmärkt bra!
Prisvärd bra kvalité men för klena monteringsskruvar
Snabb leverans och installation!
Är mycket nöjd.
Otroligt nöjda med finishen och kvalitén på produkten, riktigt prisvärd! Vi köpte med installation som tyvärr inte blev någon bra köpupplevelse (även om själva monteringen när den väl blev gjord vart bra). Företaget som skulle montera var svåra att kontakta och dåliga på att återkomma, upplevdes som oorganiserade och vår kontaktperson som skötte bokningen var inte professionell. Nästa gång kommer jag inte köpa med montering.
Enligt beskrivning, rätt prisnivå!
Bra funktion och rimligt pris
Installation fungerar ej
Dörrarna är bra och känns stabila trots priset. Skenorna som monteras på väggen har en insida respektive utsida men det framgår inte i manualen förrän efter man monterat dessa i väggen. Det påverkar inte funktion men ser annorlunda ut beroende på hur man monterar.
Bra produkt och blev levererad i tid!
Dålig ritningen så det var svårt att få ihop den
Produkten känns som om den legat länge på lagerhyllan. Gummilisterna gick sönder omgående. Fick nya ganska snabbt.
Bra och praktiskt att duschhörnan tar minimal plats när den inte används.
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Produkttyp | Duschhörn |
| Storlek | 800x800, 900x900 mm |
| Bredd | 800, 900 mm |
| Djup | 800, 900 mm |
| Höjd | 1900 mm |
| Serie | Vikbar |
| Färg | Aluminium |
| Profil | Aluminium |
| Justerbar | 20 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Hängning | Vänster/Höger |
| Material | Härdag säkerhetsglas |
| Placering | Hörn |
| Form | Rak |
| Ställbar | Ja |
| Glastjocklek | 6 mm |














