Duschhörn Noro Frost Concept Klarglas825x885x2022 mm
8 185 kr
6 140 krSpara 25 %Kampanjtom 31/5
Vald variant
Storlek:
825x885 mm

Frost Concept Klarglas
825x885x2022 mm
6 140 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschhörn Frost Concept från Noro består av en fast duschvägg i 8 mm säkerhetsglas och en duschdörr i 6 mm säkerhetsglas, båda i klarglas och med silvermatt profil. Duschen är vändbar och stången kan monteras mot vägg eller tak.
Varumärke
NoroBeskrivning
Duschhörn Frost Concept från Noro består av en fast duschvägg i 8 mm säkerhetsglas och en duschdörr i 6 mm säkerhetsglas, båda i klarglas och med silvermatt profil. Duschen är vändbar och stången kan monteras mot vägg eller tak.
Skötselråd
För att underlätta rengöringen av duschdörrar och duschväggar har duscharna stora släta ytor och profiler utan djupa skåror. Missfärgningar tas bort med citron eller vinsyra: skölj noga efteråt. Kalkfläckar tas bort med 50 grader varm hushållsättika: gnid in, låt verka, skölj bort. Upprepa om fläckarna är svåra. Fettfläckar tas bort med rödsprit. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom det kan ge bestående skador på ytan.
För att underlätta rengöringen av duschdörrar och duschväggar har duscharna stora släta ytor och profiler utan djupa skåror. Missfärgningar tas bort med citron eller vinsyra: skölj noga efteråt. Kalkfläckar tas bort med 50 grader varm hushållsättika: gnid in, låt verka, skölj bort. Upprepa om fläckarna är svåra. Fettfläckar tas bort med rödsprit. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom det kan ge bestående skador på ytan.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Art.Nr. | 302017 |
| Typ | Duschhörn |
| Storlek | 825x885 mm |
| Bredd | 825 mm |
| Djup | 885 mm |
| Höjd | 2022 mm |
| Serie | Frost Concept |
| Handtag | Ja |
| Profil | Matt Silver |
| Placering | Hörn |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Form | Rak |
| Glastyp | Klarglas |
| Glastjocklek | 6 mm |
| EAN-nr | 7340032403572 |


