Duschhörn Sunwind Kiara800x800 mm
Rek. pris 4 790 kr
3 899 kr
3 659 krSänkt pris!Spara 240 kr

Kiara
800x800 mm
3 659 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Duschhörn Sunwind Kiara är ett stilrent duschhörn i 6 mm härdat glas. Med svarta profiler ger Kiara duschdörrar ett elegant utseende i badrummet. Detta duschhörn består av två duschdörrar.
Varumärke
SunwindBeskrivning
Duschhörn Sunwind Kiara är ett stilrent duschhörn i 6 mm härdat glas. Med svarta profiler ger Kiara duschdörrar ett elegant utseende i badrummet. Detta duschhörn består av två duschdörrar.
Övrigt
- Enkel montering
- 6 mm härdat, klart glas
- Kan placeras, vändas och roteras, på valfri sida
- Dörrarna kan fällas inåt eller utåt
Alla duschdörrar i Aurora-serien passar till varandra. Dörrarna kan antingen användas ensamma mot väggen, men kombinera gärna två duschdörrar med olika mått, eller välj ett färdigt set med två olika dörrar.
Dörrarna kan också öppnas 180 grader och har häv/sänk funktion.
Höjden är 190 cm för alla dörrar.
- Enkel montering
- 6 mm härdat, klart glas
- Kan placeras, vändas och roteras, på valfri sida
- Dörrarna kan fällas inåt eller utåt
Alla duschdörrar i Aurora-serien passar till varandra. Dörrarna kan antingen användas ensamma mot väggen, men kombinera gärna två duschdörrar med olika mått, eller välj ett färdigt set med två olika dörrar.
Dörrarna kan också öppnas 180 grader och har häv/sänk funktion.
Höjden är 190 cm för alla dörrar.
Egenskaper
| Varumärke | Sunwind |
| Art.Nr. | 671824 |
| Typ | Duschhörn |
| Storlek | 800x800 mm |
| Bredd | 800 mm |
| Djup | 800 mm |
| Höjd | 1900 mm |
| Serie | Kiara |
| Färg | Svart |
| Blandare | Nej |
| Profil | Svart |
| Vikt | 57 kg |
| Glastyp | Klarglas |
| Placering | Hörn |
| Form | Rak |
| Handdusch | Nej |
| Antal Dörrar | 2 st |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Takdusch | Nej |
| EAN-nr | 7028640078503 |
