Duschhörna Combac Ella
Rek. pris 14 990 kr/par
fr.8 828 kr/par
fr.8 210 kr/parSänkt pris!
Välj variant

Ella
8 210 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
CombacBeskrivning
Duschhörna Combac Ella är en elegant och modern duschhörna i 6 mm härdat säkerhetsglas.
Alla detaljer, så som handtag, profiler och magnetlister, är svarta.
Mönstret är inhärdat i glaset vilket gör att ytan förblir slät och man slipper eventuella svårstädade partier. Dörrarna kan öppnas både inåt och utåt, och lyftgånggärnen höjer dörrarna när de öppnas. Släplister ingår.
Ella finns i olika utförande. Höjden är 2000 mm. Fast Drops glasbehandling ingår vilket är en glasbehandling som gör att färre vattendroppar stannar kvar på glaset och som i sin tur underlättar rengöring. Kombinera gärna med en svart takdusch och blandare, eller hyllor i svart, för att skapa ytterligare de där små extra detaljerna i badrummet.
Combac lämnar 15 års garanti på sina produkter.
Mönstret är inhärdat i glaset vilket gör att ytan förblir slät och man slipper eventuella svårstädade partier. Dörrarna kan öppnas både inåt och utåt, och lyftgånggärnen höjer dörrarna när de öppnas. Släplister ingår.
Ella finns i olika utförande. Höjden är 2000 mm. Fast Drops glasbehandling ingår vilket är en glasbehandling som gör att färre vattendroppar stannar kvar på glaset och som i sin tur underlättar rengöring. Kombinera gärna med en svart takdusch och blandare, eller hyllor i svart, för att skapa ytterligare de där små extra detaljerna i badrummet.
Combac lämnar 15 års garanti på sina produkter.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Combac |
| Produkttyp | Duschhörn |
| Storlek | 1000x1000, 800x800, 900x900 mm |
| Bredd | 800, 900, 1000 mm |
| Djup | 800, 900, 1000 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Färg | Svart, Vit |
| Handtag | Ja |
| Profil | Svart, Vit |
| Utförande | Rak |
| Placering | Hörn |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Justerbar | 13 mm/13 mm |
| Form | Rak |
| Glastyp | Mönstrat klarglas |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Garanti | 15 år |

