Badkarsvägg Macro Design Spirit Hörna/Nisch
fr.11 585 kr
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Spirit Hörna/Nisch
11 585 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Spirit badkarsvägg från Macro som kan vikas undan när du vill och viks enkelt fram på badkarets kant när du vill duscha. Gör ditt badkar till en funktionell dusch med denna badkarsvägg samtidigt som du behåller badkarets fördelar.
Varumärke
Macro DesignBeskrivning
Spirit badkarsvägg från Macro som kan vikas undan när du vill och viks enkelt fram på badkarets kant när du vill duscha. Gör ditt badkar till en funktionell dusch med denna badkarsvägg samtidigt som du behåller badkarets fördelar.
Spirit är Macro Designs mest mångsidiga duschserie. Principen är enkel: att fungera för så många olika typer av badrum som möjligt – både stilmässigt och platsmässigt. Denna utmaning tacklar Macro Design på ett bra sätt, genom sin erfarenhet att skräddarsy sina produkter efter individuella rums förutsättningar. Macro Design bjuder dessutom på fina detaljer med unik och stilren utformning. Glas och profiler är integrerade i varandra och skapar en vacker linje i badrummet. Enkel att montera
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Macro Design |
| Typ | Badkarsvägg |
| Storlek | 680x930x1400 mm |
| Bredd | 930 mm |
| Djup | 680 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Profil | Krom, Matt Aluminium, Vit |
| Höjd | 1400 mm |
| Serie | Spirit |
| Blandare | Nej |
| Handtag | Knopp |
| Vikt | 59 kg |
| Justerbar | 0-17 mm |
| Material | Härdat Säkerhetsglas |
| Placering | Hörn |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Ställbar | Ja |
