Duschvägg Bathlife Mångsidig Rak Vägg Delvis Frostat Glas

Mångsidig Rak Vägg Delvis Frostat Glas

Beskrivning
Dokument
Recensioner
Produkten passade bra och levde upp till förväntningarna.
Har inte fått upp den än. Vi håller på med stambyten. Får inte upp den för än ca fem veckor
Lätt att montera och verkar hålla hög genomgående hög kvalitet. Enkelt att beställa via hemsidan och snabbleverans. Bra information kring leveranstiden. Att priset dessutom var mycket konkurrenskraftigt, gjorde det hela ännu trevligare. Blir inte bättre än så!
Klockrent passar perfekt
Bra och snygg vägg. Prisvärd!
Skulle ersätta ett befintligt badkar. Var snygg och hade ett mycket tilltalande pris. Lätt att installera, tydlig beskrivning av arbetsgång
Perfekt med delvis frost! Klarglasen ger ett stilrent intryck samtidigt som frosten ger ett ”insynsskydd”. Ett stort minus är att stödfästet inte går att fästa mot taket vilket gjorde att vi fick beställa ett nytt takstöd från en annan leverantör. Tråkigt!
Uppfyllde min kravbild Enkel att montera
Motsvarade vad jag förväntade mej.
Den tar inte stor plats och passar bra i ett litet badrum
Snygg, stilren duschvägg till väldigt bra pris.
nöjd. passa bra.
Bra med övre infästning som går att fästa i samma vägg som duschväggen utgår ifrån.
Prisvärd och snygg duschvägg
känner mig bara jätte nöjd
Riktigt snygg, prisvärd, lättmonterad och ger ett gediget intryck. Den hade en lite skada i ett hörn men de skickade en ny kostnadsfritt på direkten.
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | MSG 070PNE ZTALB |
| Typ | Duschvägg |
| Bredd | 700, 800, 900, 1000 mm |
| Höjd | 1900 mm |
| Serie | Mångsidig |
| Färg | Nickel |
| Blandare | Nej |
| Profil | Blank aluminium |
| Vikt | 26, 29, 32, 34,8 kg |
| Glastyp | Delvis frostat glas |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Mot vägg |
| Form | Rak |
| Ställbar | Ja/Nej |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Justerbar | 1000-1010, 700-710, 800-810, 900-910 mm |




