Duschvägg Contura Shower Space SFNK Fast med Väggstag900x900 Klarglas
Rek. pris 5 099 kr
4 249 kr
Se priset!

Space SFNK Fast med Väggstag
900x900 Klarglas
4 249 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
Contura ShowerBeskrivning
Contura Shower Space SFNK fast duschvägg med justerbart väggstag och aluminiumprofiler.
Rengöring
Gör rent ofta och använd vanliga rengöringsmedel. Undvik att använda stålull eller grön fibersvamp och var försiktig med saltsyra, svavelsyra och kaustiksoda. Lösningsmedel som aceton, förtunningsmedel eller trikloretylen är också skadligt vid rengöring. Skrapa av duschväggarna med en gummiskrapa varje gång du duschat så håller du rent och fräscht.
Gör rent ofta och använd vanliga rengöringsmedel. Undvik att använda stålull eller grön fibersvamp och var försiktig med saltsyra, svavelsyra och kaustiksoda. Lösningsmedel som aceton, förtunningsmedel eller trikloretylen är också skadligt vid rengöring. Skrapa av duschväggarna med en gummiskrapa varje gång du duschat så håller du rent och fräscht.
Egenskaper
| Varumärke | Contura Shower |
| Art.Nr. | 59906290 |
| Typ | Duschvägg |
| Storlek | 900 mm |
| Bredd | 900 mm |
| Höjd | 1970 mm |
| Serie | Space |
| Profil | Aluminium |
| Justerbar | 10 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Material | Aluminium/Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Hörn |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 6 mm |
| RSK-nr | 7376995 |
| EAN-nr | 7391515445145 |




