Duschvägg Duschbyggarna Solo
fr.7 270 kr
fr.5 453 krSpara 25 %Kampanj
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Solo
5 453 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Duschvägg Solo från Duschbyggarna är en elegant duschavskärmning gjord av 6 mm härdat säkerhetsglas. Den är praktisk och enkel med mycket glas vilket gör att duschväggen passar in i de flesta badrum. Duschväggen levereras med glasbehandling Briljant. Glasbehandlingen underlättar rengöringen av ditt duschglas genom att färre vattendroppar stannar kvar på glaset efter avslutad dusch. Därmed blir det enklare att hålla rent. Väggens design med snygga profiler och stora glasytor skapar ett intryck av ett lyxigt badrum att trivas i.
Varumärke
DuschbyggarnaBeskrivning
Duschvägg Solo från Duschbyggarna är en elegant duschavskärmning gjord av 6 mm härdat säkerhetsglas. Den är praktisk och enkel med mycket glas vilket gör att duschväggen passar in i de flesta badrum. Duschväggen levereras med glasbehandling Briljant. Glasbehandlingen underlättar rengöringen av ditt duschglas genom att färre vattendroppar stannar kvar på glaset efter avslutad dusch. Därmed blir det enklare att hålla rent. Väggens design med snygga profiler och stora glasytor skapar ett intryck av ett lyxigt badrum att trivas i.
Duschvägg Duschbyggarna Solo finns att köpa i olika storlekar och utföranden.
Komplettera med ett snyggt duschset eller takduschset.
Komplettera med ett snyggt duschset eller takduschset.
Egenskaper
| Varumärke | Duschbyggarna |
| Art.Nr. | B901-70CD |
| Typ | Duschvägg |
| Storlek | 1000, 700, 800, 900 mm |
| Bredd | 700, 800, 900, 1000 mm |
| Glastyp | Bruntonat, Chinchilla, Delvis frostat glas, Frostat glas, Gröntonat, Klarglas |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | De Luxe |
| Profil | Krom |
| Vikt | 20, 24, 28, 32 kg |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Mot vägg |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 6 mm |
