Duschvägg Macro Design Grace
Rek. pris 13 285 kr
fr.9 305 kr
Se priset!
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Grace
9 305 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschvägg Macro Design Grace är en elegant fast duschvägg med vackra beslag. Den minimalistiska designen på Grace tilltalar många i form och uttryck och skapar ett lyxigt badrum med stora glasytor och vackra detaljer. Skärmväggen är en lyxig duschlösning i stilren design, det fasta glaset ger ett luftigt intryck i badrummet. Duschväggen levereras med ett snyggt stag för ökad stabilitet, ett elegant golvstöd och två väggfästen i krom. Väggen är tillverkad av 8 mm glas.
Varumärke
Macro DesignBeskrivning
Duschvägg Macro Design Grace är en elegant fast duschvägg med vackra beslag. Den minimalistiska designen på Grace tilltalar många i form och uttryck och skapar ett lyxigt badrum med stora glasytor och vackra detaljer. Skärmväggen är en lyxig duschlösning i stilren design, det fasta glaset ger ett luftigt intryck i badrummet. Duschväggen levereras med ett snyggt stag för ökad stabilitet, ett elegant golvstöd och två väggfästen i krom. Väggen är tillverkad av 8 mm glas.
Dokument
Recensioner
Alexandra FVerifierad köpare
för 1 år sedanJättenöjda med vårt köp
NiklasVerifierad köpare
för 1 år sedanVäldigt snygg med linjeglas och svarta fästen. Men inte billig.
Egenskaper
| Varumärke | Macro Design |
| Typ | Duschvägg |
| Storlek | 1000x2000, 676x2000, 700x2000, 776x2000, 800x2000, 876x2000, 900x2000, 976x2000 mm |
| Bredd | 676, 700, 776, 800, 876, 900, 976, 1000 mm |
| Glastyp | Frostat Glas, Klarglas, Linjeglas, Tonat Glas |
| Profil | Borstad Krom, Guld, Krom, Svart |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Grace |
| Färg | Borstat Krom, Guld, Krom, Svart |
| Blandare | Nej |
| Justerbar | 0-3 mm |
| Material | Härdat Säkerhetsglas |
| Placering | Mot vägg |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 8 mm |
| Ställbar | Ja |
