Handdukstork Alterna Ray
Rek. pris 1 599 kr
fr.1 314 kr
Se priset!
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Ray
1 314 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Handdukstork Alterna Ray är en elektrisk, vertikal handdukstork som är tillverkad i polerat rostfritt stål med runda rör och stolpar. Den är anpassad för fast anslutning eller med stickkontakt och den levereras med två väggfästen. Du behöver inte komplettera med en extern elpatron eftersom denna sitter inbyggd i handdukstorken.
Varumärke
AlternaBeskrivning
Handdukstork Alterna Ray är en elektrisk, vertikal handdukstork som är tillverkad i polerat rostfritt stål med runda rör och stolpar. Den är anpassad för fast anslutning eller med stickkontakt och den levereras med två väggfästen. Du behöver inte komplettera med en extern elpatron eftersom denna sitter inbyggd i handdukstorken.
OBS! All fast elinstallation ska utföras av behörig elinstallatör.
Rengöring
Rengöring rekommenderasmed mildare rengöringsmedel och mjuk trasa eller liknande. Rengöring får ej ske med rengöringsmedel som innehåller slipmedel, starka syror, ammoniak eller klorin. Stålull eller slipsvamp ska inte heller användas.
Rengöring
Rengöring rekommenderasmed mildare rengöringsmedel och mjuk trasa eller liknande. Rengöring får ej ske med rengöringsmedel som innehåller slipmedel, starka syror, ammoniak eller klorin. Stålull eller slipsvamp ska inte heller användas.
Dokument
Recensioner
Åsa SVerifierad köpare
för 4 månader sedanbra pris och upplever förväntningarna
Martin LVerifierad köpare
för 5 månader sedanBra service, en produkt var lite sned, men den byttes ut utan krångel. 5 stjärnor
Egenskaper
| Varumärke | Alterna |
| Art.Nr. | 8754168A |
| Typ | Handdukstork |
| Bredd | 137 mm |
| Höjd | 800, 1400 mm |
| Anslutning | El |
| Serie | Ray |
| Färg | Rostfritt |
| IP-Klassning | IP44 |
| Anslutning El | Dold |
| Material | Rostfritt Stål |
| Yta | Blank |
| Spänning | 230 V |
| Stickpropp | Ja |
| Effekt | 15, 30 W |
