Handdukstork INR BowSvart/Svart
Rek. pris 7 290 kr
5 654 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Svart/Svart
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Bow
Svart/Svart
5 654 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Handdukstork Bow från INR är en elektrisk handdukstork som har en elegant och stilren design och passar därför in i de flesta badrum. Den värmer handduken energisnålt men effektivt. LED-belysningen nedtill som är riktat mot golvet är en elegant finess som ger behagligt ljus när det är mörkt. Handdukstorken är belönad med en Red Dot Design Award 2017 för innovativ produktdesign. Till- och frånknapp i botten som lyser med vitt ljus när den är på. Handdukstorken INR Bow finns att köpa i olika färger.
Varumärke
INRBeskrivning
Handdukstork Bow från INR är en elektrisk handdukstork som har en elegant och stilren design och passar därför in i de flesta badrum. Den värmer handduken energisnålt men effektivt. LED-belysningen nedtill som är riktat mot golvet är en elegant finess som ger behagligt ljus när det är mörkt. Handdukstorken är belönad med en Red Dot Design Award 2017 för innovativ produktdesign. Till- och frånknapp i botten som lyser med vitt ljus när den är på. Handdukstorken INR Bow finns att köpa i olika färger.
Övrigt
- S-märkt
- Effekt: 34 W
- IP-klass: 44
- Monteras till VP-rör
- Dubbelisolerad (behöver ej jordas)
- Rekommenderat avstånd vid parallell montering är 300 mm
INR - Iconic Nordic Rooms har lång erfarenhet av design och tillverkning av badrumsmöbler, de skapar badrumsinredning av gedigen kvalitet, med smarta funktioner och ett genomarbetat miljötänk.
- S-märkt
- Effekt: 34 W
- IP-klass: 44
- Monteras till VP-rör
- Dubbelisolerad (behöver ej jordas)
- Rekommenderat avstånd vid parallell montering är 300 mm
INR - Iconic Nordic Rooms har lång erfarenhet av design och tillverkning av badrumsmöbler, de skapar badrumsinredning av gedigen kvalitet, med smarta funktioner och ett genomarbetat miljötänk.
Recensioner
KarinVerifierad köpare
för 6 år sedanSnygg, hela handduken torkar och är varm. Bra med den extra kroken på mitten.
+ Den lilla lampan nertill!
- Något bred för standardhällor på duschhandukar
Egenskaper
| Varumärke | INR |
| Art.Nr. | 80000851 |
| Typ | Handdukstork |
| Bredd | 40 mm |
| Höjd | 1700 mm |
| Djup | 82 mm |
| Anslutning | El |
| Serie | Bow |
| Färg | Svart/Svart |
| IP-Klassning | IP44 |
| Yta | Matt |
| Spänning | 230 V |
| Effekt | 34 W |
| Stickpropp | Nej |
| Anslutning El | Dold |
| Material | Aluminium |
| EAN-nr | 7392102902935 |




