Handdukstork INR Line
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Line

Beskrivning
- 5 års garanti
- Effekt 12 W/29 W
- Skall kopplas över allpolig brytare
- Line handdukstork monteras på en apparatdosa
- Rekommenderat avstånd vid parallell montering är 200 mm
- IP-klass 44, Komplett och färdig för montering till apparatdosa
- Med till- och frånknapp i toppen som lyser i blått när den är på
- Finns att få i valfri RAL eller NCS-kulör (som översätts till RAL). Färgen, som appliceras med våtlacksteknik efter slipning och primning, är en tvåkomponent akrylpolyuretanfärg som innehåller rostskyddspigment med alifatisk isocyanat som härdare. Lacken är semi-matt (4/RT-klassificering), har utmärkt resistens mot atmosfärisk och kemisk påfrestning och är en hållbar, icke kritande täckfärg med god glans- och kulörbeständighet. För valfri färg, kontakta kundtjänst (020-25 00 25).
Bra att veta
Väljer du utförandet "Valfri kulör" så tillverkas produkten efter beställning och då gäller ingen retur- eller ångerrätt.
OBS! All fast elinstallation ska utföras av behörig elinstallatör.
Dokument
Recensioner
Bra torkpinne, jättenöjd!
Mycket nöjd med handdukstorken.
Jättenöjd med köpet! Stilren, effektiv och energisnål. I dyraste laget, men förmodligen en bra investering över tid
Stilrena och snygga!
Mycket nöjd, passar bra i inredningen
När vi skulle renovera badrummet efter 13 år var det självklart vilken handukstork vi skulle välja. Kul att se produktutvecklingen och nya praktiska detaljer. Att den gör jobbet med handduken och är snygg och smidig att använda, det visste vi redan. Livslängden vågar jag inte säga något om, men jag vet att de två vi haft på väggen under 13 år fungerade alldeles utmärkt än.
Mycket snygg och passar perfekt i mitt badrum.
Jättefina. Tar lite plats, smälter fint in ovanpå vitt kakel.
Dyra, men superstajlish och kanonbra funktion. 5 solar!
Utmärkt och snygg produkt. Lite dyr men bra pris på Bygghemma.
Produkten fungerar över förväntan.
Jättenöjda med valet av handdukstork, snygg och torkar bra. Lite synd att det lyser så mycket blått när den är på.
Slimmad produkt. Oerhört funktionell då hela handduken alltid torkar snabbt. Snygg design med egen ström brytare.
Egenskaper
| Varumärke | INR |
| Art.Nr. | 80000098I |
| Typ | Handdukstork |
| Bredd | 22 mm |
| Höjd | 1750 mm |
| Djup | 95 mm |
| Anslutning | El |
| Serie | Line |
| Färg | Borstad Brons, Borstad Mässing, Mattsvart, Rostfri Matt, Vitlackerad |
| IP-Klassning | IP44 |
| Anslutning El | Monteras till apparatdosa |
| Material | Rostfritt stål |
| Effekt | 29 W |
| Stickpropp | Nej |
| Topptestad | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 80000101, 80000609, 80001133 |
