Handdukstork Pax TR-i Momento IITR65-i Momento II, BxH: 500x750 mm
2 594 kr
Vald variant
Bredd:
500 mm
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Handdukstork TR-i Momento II från Pax är en flexibel handdukstork. Torken kan installeras fast monterad eller svängbar med fast elanslutning eller stickpropp.
Varumärke
PAXBeskrivning
Handdukstork TR-i Momento II från Pax är en flexibel handdukstork. Torken kan installeras fast monterad eller svängbar med fast elanslutning eller stickpropp.
Med Pax Momento II är din handdukstork i drift endast när du har behov av den. På så sätt minskar du enkelt dina elkostnader utan att behöva dra ner på vardagslyxen. Du kan ställa in flera olika timer både direkt på torken via den inbyggda knappen eller med hjälp av appen Pax Wireless. Via appen kan du även styra effekten i flera olika steg. Det gör att du effektiviserar användandet av din handdukstork eftersom den då bara är i drift när du har behov av den.
Har du en Pax Calima badrumsfläkt i samma badrum som din handdukstork kan dessa parkopplas, då startar handdukstorken automatiskt när fläktens fuktsensor indikerar förhöjd nivå, exempelvis när du börjar duscha.
OBS! All fast elinstallation ska utföras av behörig elinstallatör.
Har du en Pax Calima badrumsfläkt i samma badrum som din handdukstork kan dessa parkopplas, då startar handdukstorken automatiskt när fläktens fuktsensor indikerar förhöjd nivå, exempelvis när du börjar duscha.
OBS! All fast elinstallation ska utföras av behörig elinstallatör.
Recensioner
Robert AVerifierad köpare
för 4 år sedanHade föregångaren till denna innan som funkat jättebra. Så därför var valet inte så svårt. Och så passade infästningarna i befintliga hål i kakelplattorna: )
+ Enkel installation och användarvänlig.
- Inte en aning
Egenskaper
| Varumärke | PAX |
| Art.Nr. | 3516-6 |
| Produkttyp | Handdukstork |
| Bredd | 500 mm |
| Höjd | 750 mm |
| Anslutning | El |
| Serie | TR-i |
| Färg | Krom |
| IP-Klassning | IP44 |
| Effekt/prestanda | 40 W |
| Anslutning El | Ja |
| Anslutning Vatten | Nej |
| Spänning | 230 V |
| Material | Stål |
| Stickpropp | Ja |
| Yta | Blank |
| RSK-nr | 8754349 |
| EAN-nr | 7391477351669 |


