Handdukstork Tapwell TW400-800
Rek. pris 8 995 kr
fr.6 746 kr
Se priset!
Välj variant

TW400-800
6 746 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Handdukstork Tapwell TW400-800 som är både funktionell och stilren med energisparfunktion och horisontella rör. Värmaren kommer med dubbelkrok för handdukar och badlakan.
Varumärke
TapwellBeskrivning
Handdukstork Tapwell TW400-800 som är både funktionell och stilren med energisparfunktion och horisontella rör. Värmaren kommer med dubbelkrok för handdukar och badlakan.
Formgivningen av denna handdukstork är gjord av Note Design Studio. Montering av denna handduksvärmare kan även med fördel användas i andra rum än i badrummet, exempelvis hallen.
Rengöring
Ytan torkas av med en mjuk trasa och ljummet vatten och eventuellt med tvållösning. Undvik basiska, sura kalklösande eller slipande rengöringsmedel.
Rengöring
Ytan torkas av med en mjuk trasa och ljummet vatten och eventuellt med tvållösning. Undvik basiska, sura kalklösande eller slipande rengöringsmedel.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Tapwell |
| Anslutning | El |
| Anslutning Vatten | Nej |
| IP-Klassning | IP45 |
| Material | Rostfritt stål, Mässing |
| Serie | TW400 |
| Typ | Handdukstork |
| Spänning | 220 V |
| Höjd | 400 mm |
| Effekt | 78 W |
| Effekt/prestanda | 78 W |
| Bredd | 800 mm |
| Färg | Borstad Nickel, Krom |
