Tvättställ Kaldewei Classic
fr.5 495 kr
Välj variant

Classic
5 495 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Underlimmat handfat från exklusiva Kaldewei. Detta handfat avsedd för underlimning i te x stenskiva är såväl stryktåligt som snyggt.
Varumärke
KaldeweiBeskrivning
Underlimmat handfat från exklusiva Kaldewei. Detta handfat avsedd för underlimning i te x stenskiva är såväl stryktåligt som snyggt.
Handfatet är tillverkat av emaljerat stål som tål mycket mer än traditionellt porslin men har i övrigt samma bra egenskaper så som att de är lätt att hålla rent, smutsavisande och tål kemikalier och andra aggresiva ämnen. För att undvika ett metalliskt burkigt ljud som kan uppstå med handfat av stål är denna utrustad med ljudabsorberingsmatta undertill.
Handfatet finns i flera olika snygga färger och i två olika storlekar Ø36 och Ø42. Handfatet är utrustad med överfyllandsskydd.
Handfatet har en 30 årig emaljgaranti.
Handfatet finns i flera olika snygga färger och i två olika storlekar Ø36 och Ø42. Handfatet är utrustad med överfyllandsskydd.
Handfatet har en 30 årig emaljgaranti.
Egenskaper
| Varumärke | Kaldewei |
| Bredd | 360, 420 mm |
| Utförande | Underlimmad |
| Produkttyp | Tvättställ |
| Bottenventil | Nej |
| Material | Emaljerat Stål |
| Hål för Blandare | Nej |
| Ytbehandling | Easy Clean Finish |
| Tvättställ | Enkel |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Garanti | 30 år |
| Serie | Classic |
| Blandare | Nej |
| Vattenlås | Nej |
| Höjd | 137, 157 mm |
| Vikt | 6, 8 kg |
| Djup | 360, 420 mm |
| Färg | Alpinvit, Alpinvit Matt, Bahamabeige, Black Matt 100, Cool Grey 30, Cool Grey 70, Cool Grey 90, Manhattan, Pergamon, Svart Blank, Warm Beige 20, Warm Grey 10, Warm Grey 60 |







