Tvättställ Burlington Edwardian med Piedestal 800 mm
fr.9 990 kr
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Edwardian med Piedestal 800 mm
9 990 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Handfat Burlington Edwardian med piedestal är ett rymligt och stort tvättställ. Handfatet har en klassisk brittisk stil och passar utmärkt till ett klassiskt badrum. Piedestal i samma klassiska stil tillkommer vilket även döljer vattenanslutning och gör badrummet mer dekorativt.
Varumärke
BurlingtonBeskrivning
Handfat Burlington Edwardian med piedestal är ett rymligt och stort tvättställ. Handfatet har en klassisk brittisk stil och passar utmärkt till ett klassiskt badrum. Piedestal i samma klassiska stil tillkommer vilket även döljer vattenanslutning och gör badrummet mer dekorativt.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp.
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp.
Egenskaper
| Varumärke | Burlington |
| Art.Nr. | B18+P6_1THB |
| Bredd | 800 mm |
| Blandare | Nej |
| Bottenventil | Nej |
| Färg | Vit |
| Utförande | Fristående |
| Material | Eldfast lera |
| Tvättställ | Enkel |
| Typ | Tvättställ |
| Vattenlås | Nej |
| Djup | 510 mm |
| Höjd | 900 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Väggmonterad | Nej |
| Hål för Blandare | Ett hål, Två hål |
