Duschset Bathlife Pärla
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Pärla

Beskrivning
Övre fästet på stången går att justera i höjdled så att du kan använda befintliga hål i vägg.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife, med mål att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid.
Skötselråd
Ta dagligen bort tvål- och kalkrester med en fuktig trasa. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom de kan göra bestående skada på förkromning, lackering, förgyllning etc.
Dokument
Recensioner
100% plast. Budgetprodukt som fungerar.
Väldigt plastig "kromet" släpper
Det var galet redan från början med best av kabinen, valde svart blandare samt duschset.kabinen å blandaren kom! Men ej nå duschset vart väl nå missuppfattning el något.lite irriterat. Nå nå beställde på nytt svarta duschsetet! Fick den till slut men den passade ju såklart inte! Så ides inte tjorva mer å skicka den hit å dit så löste det på annat sätt mvh
Duschhållaren går ej att dra fast på stången den glider ned
En bra pjäs för pengen. Inget du ska ha för livet, men som utedusch eller temporär dusch är den bra .
Snygg smidig och relativt lätt att installera på väggen - bra att den är lite dåvsvart - mattsvart - blev kanon
Stilren o fin
Duschmunstycket kan regleras i tre steg, vilket är helt super... Lätt & smidig att använda!!
Ganska bra .
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 401053040B |
| Färg | Krom, Svart |
| Höjd | 750 mm |
| Djup | 120 mm |
| Duschanslutning | G 1/2 |
| Takdusch | Nej |
| Handdusch | Ja |
| Yta | Blank, Matt |
| Blandare | Nej |
| Montering | För vägg |
| Material | Mässing |
| Serie | Pärla |
| Typ | Duschset |
| Längd Slang | 1,5 m |
| Ytbehandling | Kromad, Lackerad |

