Duschset Demerx Flexxi Solid
819 kr
615 krSpara 25 %Kampanj15 tim kvar!
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschset för montering utan hål i väggen för en fuktsäker Installation. 3M VHB tejp medföljer men går även att fästa med passande lim eller våtrumssilikon.
Varumärke
DemerxBeskrivning
Duschset för montering utan hål i väggen för en fuktsäker Installation. 3M VHB tejp medföljer men går även att fästa med passande lim eller våtrumssilikon.
Duschsetet går även att montera med den skruv som medföljer och då kan 3M VHB tejpen användas som extra fuktspärr. Väggfäste är justerbart för cc 200-670 mm. Tvålkopp finns med på duschstången. Duschhandtaget har 3 olika funktioner. Normal, Massage och N
Egenskaper
| Varumärke | Demerx |
| Art.Nr. | 40133 |
| Färg | Krom |
| Bredd | 110 mm |
| Höjd | 740 mm |
| Djup | 90 mm |
| Duschanslutning | G 1/2 |
| Takdusch | Nej |
| Handdusch | Ja |
| Blandare | Nej |
| Montering | För vägg |
| Serie | Flexxi |
| Duschhuvud | 75 mm |
| EAN-nr | 7391919401334 |
