Takduschset Arrow DuoNova Vaska Krom
1 269 kr
1 244 krSänkt pris!

DuoNova Vaska Krom
1 244 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Takduschset Arrow DuoNova Vaska är ett stabilt set som enkelt och snabbt monteras på antingen vägg eller utanpåliggande rör (40 mm cc – ø10/12/15/16 mm).
Varumärke
ArrowBeskrivning
Takduschset Arrow DuoNova Vaska är ett stabilt set som enkelt och snabbt monteras på antingen vägg eller utanpåliggande rör (40 mm cc – ø10/12/15/16 mm).
Duoduscharna kombinerar takdusch och massagehanddusch för maximal komfort. Välj duschtyp med omkastaren. Antikalkfunktion i både takdusch och handdusch. Silverslang i plast 150 cm. Tvålkopp. Anslut till befintlig duschblandare med medföljande anslutningsslang i plast 50 cm.
Höjd 960 mm. Max cc för fästena är 810 mm. Fästen för både rör och vägg medföljer.
Höjd 960 mm. Max cc för fästena är 810 mm. Fästen för både rör och vägg medföljer.
Dokument
Recensioner
Linnea BVerifierad köpare
för 1 månad sedanFungerar alldeles perfekt.
Thor LVerifierad köpare
för 4 år sedanTakduschset Arrow DuoNova
+ Mycket bra
- Brådskande att använda duschen så jag skulle inte rekommendera det här fima eftersom det tog väldigt lång tid från jag beställde duschen tills jag fick hem den mellan 45-60 dagar
HWVerifierad köpare
för 5 år sedanVärd sitt pris.
+ Lätt att montera
Peter SVerifierad köpare
för 6 år sedanLite plastig känsla.
+ Snabb leverans.
- Packningar saknades.
Johan AVerifierad köpare
för 6 år sedanRiktigt bra produkt, lätt att installera och bra kvalitet. Rekommenderas starkt till hobby fixare som vill få sitt badrum att få en högre klass!
Sten-Göran AVerifierad köpare
för 6 år sedanSnygg takdusch i för billigt utförande. Väggfästen i plast gör att duschen känns bräcklig. Slangen till handduschen är ovanligt stel inte följsam. Duschhandtaget trillar lätt isär om man ska ändra duschstrålen. Setet var heller inte direkt enkelt att montera.
Egenskaper
| Varumärke | Arrow |
| Art.Nr. | 3015 |
| Färg | Krom |
| Höjd | 960 mm |
| Duschanslutning | G 1/2 |
| Takdusch | Ja |
| Handdusch | Ja |
| Blandare | Nej |
| Montering | För vägg |
| Längd Slang | 1,5 m |
| Serie | DuoNova |
| Duschhuvud | 180 mm |
| Produkttyp | Takduschset |
| RSK-nr | 8184709 |
| EAN-nr | 7391551030152 |



