Takduschset Habo Magnolia 160 cc
Rek. pris 4 703 kr
fr.2 732 kr
Se priset!
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Magnolia 160 cc
2 732 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Modernt och stilrent takduschset. Inklusive termostatblandare, cc 160 mm. Handdusch med tre stråltyper, diameter duschhuvud 110 mm, och elastisk duschslang 1,5-2 meter. Stor rund takdusch med diameter 250 mm. Med antikalkfunktion. Rubber Clean-gummi på munstycket gör att det är enkelt att avlägsna kalk. Omkastare för att växla mellan handdusch och takdusch. Tryckreglerande för att undvika skållning. Vattensparfunktion, 6,5 liter/minut. Takduschen är höj- och sänkbar, 1000-1365 mm. Blandarfästen ingår ej.
Varumärke
HaboBeskrivning
Modernt och stilrent takduschset. Inklusive termostatblandare, cc 160 mm. Handdusch med tre stråltyper, diameter duschhuvud 110 mm, och elastisk duschslang 1,5-2 meter. Stor rund takdusch med diameter 250 mm. Med antikalkfunktion. Rubber Clean-gummi på munstycket gör att det är enkelt att avlägsna kalk. Omkastare för att växla mellan handdusch och takdusch. Tryckreglerande för att undvika skållning. Vattensparfunktion, 6,5 liter/minut. Takduschen är höj- och sänkbar, 1000-1365 mm. Blandarfästen ingår ej.
Recensioner
AntonVerifierad köpare
för 5 månader sedanVi köpte två duschset och är super nöjda! Bra stråle och tacksamt att kunna ha takdusch samt handtaget på samtidigt.
+ Bra stråle, snygg
Egenskaper
| Varumärke | Habo |
| Färg | Krom, Svart |
| Diameter | 250 mm |
| Höjd | 1365 mm |
| CC-mått | 160 mm |
| Blandare | Ja |
| Funktion | Rubber Clean-gummi |
| Montering | För vägg |
| Längd Slang | 2 m |
| Serie | Magnolia |
| Duschhuvud | 110 mm |
| Produkttyp | Takduschset |
