Takduschset Hafa Fine
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Fine

Beskrivning
- AntiTwist, vilket innebär att duschhandtaget kan fritt rotera utan att slangen tvinnar sig
- Praktisk och stilren handdusch i ABS
- Antikalksystem for lätt avlägsnande av kalk i duschhuvud samt handdusch
- Med Water Save som gör att du förbrukar mindre vatten
Installation
Före installationen måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
Torka av ditt duschset med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan med rikligt med vatten.
Dokument
Recensioner
Bra guldbeläggning, trevligt regn, tre bra funktioner i handtaget som byts med knapp. Snygg design och lyxig förpackning. Minus för att badkarskran inte finns i borstad guld, och för att anslutningen mellan blandare och vertikalt rör lämnar en liten springa där det kan bildas smuts. Vårt teleskoprör drog dock någon cm snett. Ingen katastrof och dessutom skickade hafa en ny duschstång som vi ännu inte testat.
Bra men det är lite svårt att stänga av mitt emellan handtag och takdusch. Lätt att det står och droppar på den ena eller andra.
Bygghemma klarar inte ens av att installera sina egna produkter. Man undrar vilka man har att göra med. Mitt råd till er Lägg ner!
Så fin och funktionerna är toppen. Älskar takduschen!
Stilren Takduschset. Slimad mot vägg. Positivt med olika sprutversioner av handtag, mycket nöjd.
Snyggt och funktionellt
Funkar som den ska. Bra tryck med flera olika lägen.
Passar fint in i vårt nyrenoverade badrum.
Egenskaper
| Varumärke | Hafa |
| Art.Nr. | 1381840H |
| Färg | Borstad Mässing, Krom, Svart |
| Höjd | 1161 mm |
| CC-mått | 150, 160 mm |
| Utlopp | Uppåt och Nedåt |
| Takdusch | Ja |
| Handdusch | Ja |
| Blandare | Ja |
| Funktion | HeatProtection, Water Save, Easy Clean, Anti Twist |
| Montering | För vägg |
| Serie | Fine |
| Typ | Takdusch |
| Duschhuvud | 200, 250, 300 mm |
