Takduschset Scandtap Steel Pleasure 3Champagne
Nyhet
19 995 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Champagne
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
VattenlåsVattenlås Scandtap Style Champagne
2 795 krToalettpappershållareToalettpappershållare Scandtap Steel Style Champagne
1 029 krHyllaBadrumshylla Scandtap Förvaringsnisch Style Champagne
3 695 krToalettborsteToalettborste Scandtap Duo Style Champagne
2 495 krBottenventilBottenventil Scandtap Steel Pop-up Universal Duo Champagne
1 099 krHanddukstorkHanddukstork Scandtap Cozied 1 Champagne
7 795 krDuschskrapaDuschskrapa Scandtap Style med Hylla Champagne
3 995 kr
Steel Pleasure 3
Champagne
19 995 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Takduschset Scandtap Steel Pleasure 3 är tillverkat i rostfritt stål med 150 cc termostatblandare med integrerad omkastare samt svängbar och infällbar badkarspip. Duschslangen är utrustad med anti-twist. Vid montering placeras vanligen blandaren lågt ner i höjd med badkaret, det kan då behövas ett förlängningsrör som höjer takduschen. Viktigt att förlängningsröret Steel Pleasure Extension Pipe monteras i samband med blandarens montering.
Varumärke
ScandtapBeskrivning
Takduschset Scandtap Steel Pleasure 3 är tillverkat i rostfritt stål med 150 cc termostatblandare med integrerad omkastare samt svängbar och infällbar badkarspip. Duschslangen är utrustad med anti-twist. Vid montering placeras vanligen blandaren lågt ner i höjd med badkaret, det kan då behövas ett förlängningsrör som höjer takduschen. Viktigt att förlängningsröret Steel Pleasure Extension Pipe monteras i samband med blandarens montering.
Övrigt-Duschslang: 1,5 m.
-Takdusch: Ø250 mm.
-Cylindrisk handdusch.
-Justerbar duschstång: 970-1360 mm.
-150 cc.
-Justerbart övre väggfäste: CC 70-129 mm från väggen.
Installation
Före installation så måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
- Rekommenderas att behandla med Stainless Steel Polish efter installation så fingeravtryck, kalk, fett och andra orenheter inte får fäste. Bör göras var tredje månad.
- Undvik att rengöra med material eller rengöringsmedel som har slipande effekt.
- I kalkrika områden rekommenderas att regelbundet avlägsna kalk från taksilen och duschmunstycket med handen. Dra handen över taksilen och/eller duschmunstycket tills eventuell kalkavlagring är borta. Undvik att använda trasa/svamp eller rengöringsmedel med slipande effekt.
-Takdusch: Ø250 mm.
-Cylindrisk handdusch.
-Justerbar duschstång: 970-1360 mm.
-150 cc.
-Justerbart övre väggfäste: CC 70-129 mm från väggen.
Installation
Före installation så måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
- Rekommenderas att behandla med Stainless Steel Polish efter installation så fingeravtryck, kalk, fett och andra orenheter inte får fäste. Bör göras var tredje månad.
- Undvik att rengöra med material eller rengöringsmedel som har slipande effekt.
- I kalkrika områden rekommenderas att regelbundet avlägsna kalk från taksilen och duschmunstycket med handen. Dra handen över taksilen och/eller duschmunstycket tills eventuell kalkavlagring är borta. Undvik att använda trasa/svamp eller rengöringsmedel med slipande effekt.
Dokument
Recensioner
FilipVerifierad köpare
för 1 år sedanJättebra produkter, supernöjd hittills.
Egenskaper
| Varumärke | Scandtap |
| Art.Nr. | 20231 |
| Färg | Champagne |
| Höjd | 1360 mm |
| CC-mått | 150 mm |
| Utlopp | Uppåt |
| Takdusch | Ja |
| Handdusch | Ja |
| Yta | Borstad |
| Blandare | Ja |
| Montering | För inbyggnad |
| Anslutning Vatten | G 1/2 |
| Material | Rostfritt stål |
| Termostat | Ja |
| Längd Slang | 1,5 m |
| Serie | Pleasure |
| Duschhuvud | 250 mm |
| Produkttyp | Takduschset |
| RSK-nr | 8283742 |
| EAN-nr | 7350177373630 |


