Toalettstol Globo Stockholm 6-LA001.BI
10 950 kr
8 760 krSpara 20 %Kampanj61 tim kvar!
gummimanschettGummimanschett Purus 110/90 för Plaströr
61 kr
Stockholm 6-LA001.BI
8 760 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Toalettstol Globo Stockholm 6-LA001.BI för montage med inbyggnadsfixtur. Den är avsedd för 4,5/3-litersspolning, dold infästning och med soft close-sits i hårdplast.
Stockholm, designad av den Svenska trion Claesson, Koivisto & Rune. Trion är inspirerad av rikedomen i Svenska naturen som kännetecknas av böjda och mjuka profiler samt väldefinierade linjer. Utmaningen låg i att ändra de traditionella formerna för tvättställ och WC utan att förlora funktionaliteten som vuxit fram under många år. Resultatet är ett underbart vackert porslin som speglar Sverige väl.
Detta ingår
- Toalettstol Globo Stockholm 6-LA0012
- Mjukstängande hårdsits
OBS! Spolknapp ingår ej!
Stockholm, designad av den Svenska trion Claesson, Koivisto & Rune. Trion är inspirerad av rikedomen i Svenska naturen som kännetecknas av böjda och mjuka profiler samt väldefinierade linjer. Utmaningen låg i att ändra de traditionella formerna för tvättställ och WC utan att förlora funktionaliteten som vuxit fram under många år. Resultatet är ett underbart vackert porslin som speglar Sverige väl.
Detta ingår
- Toalettstol Globo Stockholm 6-LA0012
- Mjukstängande hårdsits
OBS! Spolknapp ingår ej!
Varumärke
GloboBeskrivning
Toalettstol Globo Stockholm 6-LA001.BI för montage med inbyggnadsfixtur. Den är avsedd för 4,5/3-litersspolning, dold infästning och med soft close-sits i hårdplast.
Stockholm, designad av den Svenska trion Claesson, Koivisto & Rune. Trion är inspirerad av rikedomen i Svenska naturen som kännetecknas av böjda och mjuka profiler samt väldefinierade linjer. Utmaningen låg i att ändra de traditionella formerna för tvättställ och WC utan att förlora funktionaliteten som vuxit fram under många år. Resultatet är ett underbart vackert porslin som speglar Sverige väl.
Detta ingår
- Toalettstol Globo Stockholm 6-LA0012
- Mjukstängande hårdsits
OBS! Spolknapp ingår ej!
Stockholm, designad av den Svenska trion Claesson, Koivisto & Rune. Trion är inspirerad av rikedomen i Svenska naturen som kännetecknas av böjda och mjuka profiler samt väldefinierade linjer. Utmaningen låg i att ändra de traditionella formerna för tvättställ och WC utan att förlora funktionaliteten som vuxit fram under många år. Resultatet är ett underbart vackert porslin som speglar Sverige väl.
Detta ingår
- Toalettstol Globo Stockholm 6-LA0012
- Mjukstängande hårdsits
OBS! Spolknapp ingår ej!
Egenskaper
| Varumärke | Globo |
| Art.Nr. | 6-LA001.BI |
| Spolande | 4,5/3 l |
| Typ | Golvstående |
| Bredd | 370 mm |
| Höjd | 420 mm |
| Djup | 580 mm |
| Serie | Stockholm |
| Färg | Vit |
| Spolknapp | Nej |
| Material | Porslin |
| Toalettlock | Ja, Mjukstängande Hårdsits |
| Vattenlås | Universal |
| Sitthöjd | 420 mm |
| RSK-nr | 7789220 |
