Toalettstol IDO Seven D Kort ModellMjuksits Vit. Spolning: 2/4
5 010 kr
MontagepaketInstallationspaket Danalim till Montering av WC-stol
249 krGummimanschettGummimanschett Purus 110/90 för Plaströr
61 krTillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Toalettstol IDO Seven D i vit porslin är en kort modell som passar perfekt till de mindre och trånga badrummen, dolt P-lås. Levereras med en vit mjukstängande hårdsits.
Varumärke
IDOBeskrivning
Toalettstol IDO Seven D i vit porslin är en kort modell som passar perfekt till de mindre och trånga badrummen, dolt P-lås. Levereras med en vit mjukstängande hårdsits.
Monteringen sker med hjälp av fastsättningsbultar som ingår i leveransen, finns 4 st fastsättningshål i WC-foten, täckhattar medföljer för att dölja hålen. Tryckknappen är i krom och med dubbelspolning, liten och stor spolning, om du inte väljer modellen som endast är med enkelspolning. Toaletten har en integrerad Fresh WC-funktion för bättre rengöring och som ger en fräsch doft vid varje spolning. Toalettstol IDO Seven D finns att köpa med olika toalettsitsar.
Rengöring
Gör rent ofta så uppstår aldrig rengöringsproblem. Använd vanliga rengöringsmedel avsedda för porslin. Undvik dock dessa rengöringsmedel till spolknappen utan använd här istället varmvatten och tvål samt eftertorka med trasa. Detta på grund av att rengöringsmedel till porslin inte är avsett för kromade detaljer/plastmaterial och kan därmed riskera spräcka spolknappen vid flitig användning. Använd inte redskap med hårda slipmedel såsom stålull eller fibersvamp.
Rengöring
Gör rent ofta så uppstår aldrig rengöringsproblem. Använd vanliga rengöringsmedel avsedda för porslin. Undvik dock dessa rengöringsmedel till spolknappen utan använd här istället varmvatten och tvål samt eftertorka med trasa. Detta på grund av att rengöringsmedel till porslin inte är avsett för kromade detaljer/plastmaterial och kan därmed riskera spräcka spolknappen vid flitig användning. Använd inte redskap med hårda slipmedel såsom stålull eller fibersvamp.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | IDO |
| Art.Nr. | 3721801201 |
| Spolande | 4/2 l |
| Produkttyp | Golvstående |
| Bredd | 360 mm |
| Höjd | 850 mm |
| Djup | 610 mm |
| Serie | Seven D |
| Färg | Vit |
| Montering | Skruvas |
| Material | Porslin |
| Sitthöjd | 420 mm |
| Toalettlock | Ja, Mjuksits |
| Vattenlås | P-Lås |
| RSK-nr | 7789304 |
| EAN-nr | 6416129163337 |


