Toalettstol Lavabo Studio BTW
fr.4 099 kr
utvalda påKampanj
Välj variant

Studio BTW
4 099 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Toalettstol Lavabo Studio BTW (Back To Wall) är en golvstående toalettstol med cistern i stilren design som passar perfekt i den minimalistiska skandinaviska inredningsstilen.
Varumärke
LavaboBeskrivning
Toalettstol Lavabo Studio BTW (Back To Wall) är en golvstående toalettstol med cistern i stilren design som passar perfekt i den minimalistiska skandinaviska inredningsstilen.
BTW innebär att toaletten kan monteras ända upp mot väggen, vilket ger extra golvyta.
Specifikationer:
- Tillverkad i porslin.
- Levereras med cistern med WDI spolmekanism som har både 4 och 6 liters spolning.
- Denna toalett har 3 vattenanslutningsalternativ: Höger och vänster sida och från baksidan
Levereras inkl. Slim toalettsits med Soft Close (art.nr 333294)
Toaletten har P-lås men levereras med S-rör (art-nr 329003) för golvavlopp.
Specifikationer:
- Tillverkad i porslin.
- Levereras med cistern med WDI spolmekanism som har både 4 och 6 liters spolning.
- Denna toalett har 3 vattenanslutningsalternativ: Höger och vänster sida och från baksidan
Levereras inkl. Slim toalettsits med Soft Close (art.nr 333294)
Toaletten har P-lås men levereras med S-rör (art-nr 329003) för golvavlopp.
Recensioner
Anders BVerifierad köpare
för 4 månader sedanValde denna wc för att man kan montera den tätt mot vägg
+ Fin design
- Högt spolljud
Frida AVerifierad köpare
för 4 månader sedanSå nöjd! ☺️
Mikael HVerifierad köpare
för 8 månader sedanTog något lång tid att installera då spoltanken måste monteras på själva WC-stolen. Kunde inte monteras dikt an mot väggen pga avloppets position. Kontrollera hur lång från väggen avloppet sitter om man har golvavlopp. Kan behövas en annan anslutning än den som medföljer om avloppet ligger nära vägg. I övrigt riktigt bra, lätt att städa och bra kraftfull spolning.
+ Lättstädad
- Svårmonterad
Egenskaper
| Varumärke | Lavabo |
| Art.Nr. | 321111L |
| Spolande | 4/6 l |
| Typ | Toalettstol |
| Bredd | 370 mm |
| Höjd | 820 mm |
| Djup | 620 mm |
| Serie | Studio |
| Färg | Mattsvart, Vit |
| Montering | Skruvas eller limmas |
| Material | Porslin |
| Toalettlock | Ja, Mjukstängande Hårdsits |
| Sitthöjd | 405 mm |
| Vattenlås | P-Lås, S-Lås |
