Toalettstol Svedbergs 9085Svart sits med dämpning.
7 380 kr
Vald variant
Toalettlock:
Ja, Mjukstängande Hårdsits
Färg:
Vit/Svart
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
GummimanschettGummimanschett Purus 110/90 för Plaströr
61 krTillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Toalettstol Svedbergs 9085 är tilverkad i porslin med dubbelspolning, dolt S-lås och sitthöjd på 43 cm. Integrerad och lätt avtagbar hårdsits (vit). Spolmängd 6/3 liter. Toaletten är designad med hel tank som ger jämna linjer och färre skarvar som kan samla smuts.
Varumärke
SvedbergsBeskrivning
Toalettstol Svedbergs 9085 är tilverkad i porslin med dubbelspolning, dolt S-lås och sitthöjd på 43 cm. Integrerad och lätt avtagbar hårdsits (vit). Spolmängd 6/3 liter. Toaletten är designad med hel tank som ger jämna linjer och färre skarvar som kan samla smuts.
Porslinet är Easy Clean-behandlat vilket innegär att smuts och baktier får svårt att fästa sig. Invändig plasttank som förhindrar kondens på utsidan av tanken (damm får då svårt att fastna) och dämpar ljudet när vatten fylls på. Toalettstolen har liten plats tack vare smarta designlösningar som gör att toaletten kan monteras nära väggen. Toalettstolen Svedbergs 9085 finns att köpa med olika toalettsitsar.
Övrigt
Den avtagbara sitsen gör det enkelt att komma åt och städa.
Designen gör det enkelt att hålla porslinet rent och hygieniskt.
Välj hel- eller halvspolning, spara vatten och gör en miljöinsats.
Övrigt
Den avtagbara sitsen gör det enkelt att komma åt och städa.
Designen gör det enkelt att hålla porslinet rent och hygieniskt.
Välj hel- eller halvspolning, spara vatten och gör en miljöinsats.
Dokument
Recensioner
Therese JVerifierad köpare
för 1 år sedanToalettsitsen lossnar.. åker runt i sidled.. går ej att skruva fast då muttrarna är av mjuk böjbar plast. Haft rörmokare som skruvat fast sitsen men den lossnar återkommande. Jag önskar att ni istället skickar mig muttrar/vingar i stål/aluminium samt gummipackning.
+ Fin enkel design
- Sitsen lossnar återkommande
Börje M LVerifierad köpare
för 7 år sedanBra köp stabil snygg perfekt helnöjd
Lars OVerifierad köpare
för 7 år sedanEn mycket bra och stabil stol, bra sitthöjd och självstängande lock
Egenskaper
| Varumärke | Svedbergs |
| Art.Nr. | 9085-51 |
| Spolande | 5/3 l |
| Produkttyp | Toalett |
| Bredd | 350 mm |
| Höjd | 870 mm |
| Djup | 655 mm |
| Serie | 9085 |
| Färg | Vit/Svart |
| Spolknapp | Krom |
| Toalettlock | Ja, Mjukstängande Hårdsits |
| Sitthöjd | 430 mm |
| Montering | Skruvas |
| Material | Porslin |
| Vattenlås | S-Lås |
| EAN-nr | 7392533317001 |









