Spolknapp Ifö Campus Gen 2
fr.889 kr
Välj variant
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Ifö Campus Gen 2 är en mekanisk spolknapp med 4/2 liters dubbelspolning, ena modellen i rostfritt utförande är med enkelspolning. Fungerar bra ihop med Fresh WC. Spolknappen passar till spolsystemen Ifö 98670, 98671 och 98672. Spolknapp Ifö Campus Gen 2 finns att köpa i fyra olika färger varav ena färgen finns som enkel- och dubbelspolning.
Varumärke
IföBeskrivning
Ifö Campus Gen 2 är en mekanisk spolknapp med 4/2 liters dubbelspolning, ena modellen i rostfritt utförande är med enkelspolning. Fungerar bra ihop med Fresh WC. Spolknappen passar till spolsystemen Ifö 98670, 98671 och 98672. Spolknapp Ifö Campus Gen 2 finns att köpa i fyra olika färger varav ena färgen finns som enkel- och dubbelspolning.
Rengöring
Gör rent ofta så uppstår aldrig rengöringsproblem. Undvik dock rengöringsmedel till spolknappen, använd här istället varmvatten och tvål samt eftertorka med trasa. Detta pga att rengöringsmedel till porslin inte är avsett för kromade detaljer/plastmaterial och kan därmed riskera spräcka spolknappen vid flitig användning.
Gör rent ofta så uppstår aldrig rengöringsproblem. Undvik dock rengöringsmedel till spolknappen, använd här istället varmvatten och tvål samt eftertorka med trasa. Detta pga att rengöringsmedel till porslin inte är avsett för kromade detaljer/plastmaterial och kan därmed riskera spräcka spolknappen vid flitig användning.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Ifö |
| Spolande | 4, 4/2 l |
| Produkttyp | Spolknapp |
| Bredd | 240 mm |
| Höjd | 150 mm |
| Djup | 6 mm |
| Serie | Campus |
| Färg | Krom, Matt Krom, Rostfri, Vit |
| Spolknapp | Dubbelspolning, Enkelspolning |
| Utförande | Mekanisk |
| Material | Plast, Rostfritt stål |
